Brytyjski tabloid The Sun twierdzi, że Władimir Putin zamierza zrezygnować z urzędu na początku przyszłego roku z powodu pogarszającego się stanu zdrowia. To całkowita bzdura – komentuje Kreml.

The Sun napisał w piątek, powołując się na nieokreślone źródła w Moskwie, że obecny prezydent Rosji planuje złożenie urzędu na początku przyszłego roku. Ma to mieć związek z jego stanem zdrowia.

Brytyjska gazeta twierdzi, że niektórzy obserwatorzy życia na Kremlu dopatrzyli się w zachowaniu Putina oznak choroby Parkinsona. Ostatnie nagrania mają pokazywać, że nogi rosyjskiego prezydenta mają być “w ciągłym ruchu” podczas gdy siedzenie sprawia mu widoczny ból. U Putina dopatrzono się też drżenia rąk i ograniczonej ruchomości lewej ręki.

The Sun zacytował moskiewskiego politologa Walerija Sołowieja, według którego Putin jest namawiany do rezygnacji przez rodzinę – jego nieoficjalną partnerkę Alinę Kabajewą oraz przez córki. “Jego rodzina ma na niego duży wpływ. On zamierza upublicznić plany przekazania [władzy] w styczniu” – mówił Sołowiej.

Polska Agencja Prasowa zauważyła, że powodem do takich spekulacji było złożenie w tym tygodniu w rosyjskiej Dumie Państwowej projektu gwarantującego byłym prezydentom dożywotni immunitet.

Doniesienia brytyjskiej gazety skomentował już rzecznik Putina Dmitrij Pieskow. Zapewnił on, że rosyjski prezydent czuje się “doskonale” i nie ma zamiaru rezygnować. Według niego doniesienia The Sun są “całkowitą bzdurą”.

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjska Duma przyjęła poprawkę pozwalającą Putinowi na przedłużenie rządów

Kresy.pl / thesun.co.uk / tass.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply