Przemawiając w niedzielę w Sankt Petersburgu podczas corocznej parady morskiej, na której prezentowane są najlepsze rosyjskie okręty i lotnictwo morskie, prezydent Putin poinformował, że zdolności marynarki wojennej wzrosną i w tym roku otrzyma 40 nowych jednostek.

Jak poinformowała w niedzielę agencja prasowa Tass podczas corocznej parady morskiej w Sankt Petersburgu, prezydent Władimir Putin ogłosił, że do końca roku rosyjska marynarka wojenna otrzyma jeszcze 40 nowych jednostek, a także, że część będzie wyposażona w broń hipersoniczną. Nie sprecyzował, kiedy otrzymają nową broń, ale zasugerował, że ten dzień się zbliża.

Zobacz też: Rosja: nowa fregata rakietowa klasy Admirał Gorszkow weszła do służby

Około 40 nowych okrętów zostanie wprowadzonych do służby w rosyjskiej marynarce wojennej w 2020 roku. Władza rosyjska skupi się na wyposażeniu ich w unikalne hipersoniczne systemy uderzeniowe, informował prezydent Rosji Władimir Putin w niedzielę podczas parady Marynarki Wojennej w Sankt Petersburgu.

„W tym roku czterdzieści okrętów różnych klas trafi do służby w Marynarce Wojennej. Unikalne zalety i ulepszenie zdolności bojowych floty zostaną osiągnięte dzięki szerokiemu wprowadzeniu zaawansowanych technologii cyfrowych, niespotykanych na świecie uderzeniowych systemch hipersonicznych, bezzałogowych pojazdów podwodnych oraz najskuteczniejszych środków samoobrony” – poinformował Putin.

Zobacz też: Nowe szybkie kutry patrolowe Raptor dla rosyjskiej Floty Bałtyckiej

Prezydent zwrócił też uwagę, że kilka dni temu w trzech wiodących rosyjskich stoczniach postawiono sześć nowych okrętów dalekiego zasięgu morskiego. Przypomniał, że w skład rosyjskiej marynarki wojennej wchodzą jednostki wyposażone w precyzyjne uzbrojenie, strategiczne krążowniki i wielozadaniowe okręty podwodne, a także zaawansowane odrzutowce i inne samoloty, unikatowe uzbrojenie i sprzęt specjalny.

Jak poinformowaliśmy ostatnio, w pierwszej połowie sierpnia rozpoczną się testy atomowego okrętu podwodnego „Kazań” z Projektu 885M. “Wypuszczenie na morze atomowego okrętu podwodnego Kazań na próby planowane jest na pierwszą połowę sierpnia. W przypadku pomyślnego zakończenia, okręt podwodny ma trafić do Marynarki Wojennej przed końcem 2020 r.” – poinformowało źródło agencji  w rosyjskim ministerstwie obrony.

Kazań o napędzie atomowym będzie operował we Flocie Północnej. Okręty podwodne o napędzie atomowym Projektu 885 i 885M są wyposażone w pociski manewrujące Kalibr-PL i/lub Oniks.

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply