Rosja nie chce psuć sobie stosunków z narodem tureckim – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

Władimir Putin wyraźnie zaznaczył, że nie ma możliwości poprawy stosunków na linii Moskwa-Ankara dopóki Turcją rządzi obecna władza, oskarżana przez Rosjan o wspieranie terrorystów z ISIS i handlowanie wydobywaną przez nich ropą.

Chciałbym powtórzyć: traktujemy naród turecki jako przyjaciół, nie chce by popsuły się nasze stosunki– powiedział prezydent w niedziele.

Zapytany o obecne władze w Ankarze odpowiedział jedynie filozoficznie Nic nie jest wieczne.

Putin dodał także, że Rosja jest otwarta na współpracę polityczną i ekonomiczną z Europą. Chce także wspólnie z Europejczykami zwalczać terroryzm nawet pomimo sankcji nałożonych na Rosję przez zachód.

Reuters/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz