Prezydent Rosji przesłał pozdrowienia rosyjskim muzułmanom w związku ze świętem Id al-Fitr, które kończy ramadan.

W pozdrowieniu Władimir Putin napisał: „Id al-Fitr to jedno z głównych religijnych świąt, które przez wiele wieków obchodzili muzułmanie na całym świecie. Zakończenie świętego miesiąca ramadanu niesie w sobie głęboki sens moralny, uosabia radość odnowienia, dążenia do samodoskonalenia oraz chęć czynienia dobra i pomocy potrzebującym.” 

„Cieszy fakt, że rosyjscy muzułmanie z troską odnoszą się do bogatego dziedzictwa duchowego, że czczą zwyczaje i testament swych przodków, a wszystko to przekazują młodszemu pokoleniu” – napisał Putin.

CZYTAJ TAKŻE: Muzułmańska Moskwa

Zdaniem prezydenta Rosji na uwagę i szacunek zasługuje trwające dziesięciolecia aktywne uczestnictwo muzułmańskich organizacji w życiu społecznym i kulturalnym państwa. Podziękował on także za tworzenie charytatywnych, edukacyjnych i patriotycznych inicjatyw.

„Oczywiście należy podkreślić rolę muzułmanów w utrzymywaniu pokoju i pojednania obywatelskiego oraz umacnianiu przyjaźni i wzajemnego zrozumienia między ludźmi.” – zaznaczył.

Ten materiał powstał dzięki pracy dziennikarzy portalu Kresy.pl.
Wspieraj rzetelne dziennikarstwo.

Id al-Fitr jest świętem dziękczynienia obchodzonym w islamie na zakończenie świętego miesiąca postu.

W tym dniu muzułmanie w atmosferze radości odwiedzając się nawzajem, pozdrawiają słowami „id mubarak”, składają sobie życzenia i obdarowują prezentami. Jest to dzień radości, modlitwy, wzajemnego pojednania i dziękczynienia Bogu za przeżycie czasu świętego postu i przebaczenie grzechów. Jest to również dzień społecznej solidarności. Ci, których na to stać, winni w tym dniu wesprzeć potrzebujących, aby i oni mogli mieć udział w radości tego świątecznego dnia.

CZYTAJ TAKŻE: Putin chwali rosyjskich agentów wywiadu nielegalnego

Kresy.pl/kremlin.ru, wikipedia.org

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz