„Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa – bierzesz udział w Marszu Niepodległości – uwiarygodniasz stronnictwo moskiewskie w Polsce” – pisze jeden z publicystów „Gazety Polskiej i portalu „niezalezna.pl”.

„Warszawski Marsz Niepodległości organizuje Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, którego prezesem jest Witold Tumanowicz. Ten polityk Ruchu Narodowego na początku roku udzielił wywiadu, w którym kreślił wizje odzyskania przez Polskę ukraińskich ziem zachodnich [chodzi o polskie Kresy Wschodnie – KRESY.PL]” – pisze Jakub Pilarek na portalu niezalezna.pl. „To takie idee zaprzątały umysł narodowca, kiedy Ukraińcy na majdanie walczyli o wyrwanie swojej ojczyzny spod wpływów Kremla. Mając to na uwadze, byłem zdumiony, kiedy usłyszałem, że Jan Pospieszalski zachęca do udziału w inicjatywie narodowców, motywując patriotyczną aktywność Polaków… rosyjskim zagrożeniem na wschodzie!” – dodaje autor. Pilarek twierdzi, że wzięcie udziału w Marszu Niepodległośc oznacza „uwiarygadnianie stronnictwa moskiewskiego w Polsce”:

„Narodowcy na stronie internetowej marszu w zakładce historia promują węgierski Jobbik, który niedawno opublikował oświadczenie, że „ludobójstwo na wschodniej Ukrainie […] jest prowadzone na zlecenie rządu w Kijowie i przy wsparciu Zachodu”. Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa – bierzesz udział w Marszu Niepodległości – uwiarygodniasz stronnictwo moskiewskie w Polsce” – czytamy na niezalezna.pl.

niezalezna.pl / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zeus
  zeus :

  Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa – bierzesz udział w Marszu Niepodległości – uwiarygodniasz stronnictwo moskiewskie w Polsce” – czytamy na niezalezna.pl. Rzeczywiście….sprawa jest prosta,jak konstrukcja cepów z „Niezależnej”,zależnej od „Słowa Polskiego”

 2. gerardgorecki
  gerardgorecki :

  Hemar:
  …że się nie będę bratał
  Z żadną rodzinną szują,
  Z tych co się Lwowa wyparły
  I jeszcze zbójom dziękują

  Wynika z tego, że Gazecie Polskiej i całemu temu towarzystwu, bardziej zależy na Ukrainie niż na Polsce. Rozumiem, że wg nich sprawiedliwie Stalin zabrał Lwów Polakom i ich z niego wypędził. Było to tak słuszne, że nawet dziś Polacy nie mają prawa pisnąc na ten temat. Ekipa z Gazety Polskiej stoczyła się do poziomu renegatów.