Policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzili ulicami Żor pościg za samochodem dostawczym, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że przewoził w aucie 21 nielegalnych imigrantów z Syrii. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Policja nie podała w komunikacie jego narodowości.

Policja poinformowała o sprawie w poniedziałkowym komunikacie. “W czwartek około 22.30 żorscy mundurowi wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej prowadzili pościg za kierującym samochodem dostawczym marki Citroen Jumper, który na ulicy Pszczyńskiej nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący, uciekając ulicami miasta przed stróżami prawa,  łamał szereg przepisów ruchu drogowego. Wyprzedzał ciągi samochodów, ronda pokonywał ‘pod prąd’, a skrzyżowanie ulicy Pszczyńskiej z Katowicką przejechał ‘na czerwonym świetle'” – informuje policja.

“W rejonie ulicy Dworcowej kierujący wyłączył oświetlenie w pojeździe i swoją ucieczkę chwilę później zakończył, taranując bramę wjazdową do ogrodów działkowych. Kierujący porzucił pojazd, licząc, że uniknie kary. Tak się jednak nie stało, gdyż zatrzymany został przez pograniczników” – czytamy.

Okazało się, że w samochodzie przewożonych było 21 obywateli Syrii, którzy nielegalnie wjechali do Polski. Jadąc przez Węgry i Słowację, osoby te chciały przedostać się do Niemiec – podkreśla policja.

Przeczytaj: Przemytnicy nielegalnych imigrantów. SG: Dominują Ukraińcy i Gruzini

Mężczyzna usłyszał zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy, a także narażenia  na niebezpieczeństwo osób, które przewoził. Został tymczasowo aresztowany. Policja nie podała w komunikacie jego narodowości.

Za nielegalne przekroczenie granicy Rzeczypospolitej Polskiej grozi kara do 3 lat więzienia, a za organizowanie innym osobom przekraczania wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej –  do 8 lat.

Zobacz także: Polska policja nie będzie podawać narodowości przestępców w statystykach

slaska.policja.gov.pl / rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply