Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz znany z pouczania wszystkich rządów państw unijnych poza Niemcami, z których pochodzi, gwałtownie skrytykował rząd Viktora Orbana.

Schulz uczynił to w dodatku w przeddzień wizyty węgierskiego premiera w Brukseli gdzie ma się spotkać właśnie z nim i przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Caludem Junckerem. Nikt nie ma wątpliwości, że spotkanie zostanie poświęcone właśnie problemowi imigrantów zalewających Węgry a z nich przemieszczających się do Niemiec i Austrii.

Schulz oskarżył rząd Węgier o „upolitycznianie” kwestii imigrantów a ich politykę określił jako „irracjonalną” i według niego obciążoną „narodowym egoizmem”. Swoje poglądy wyłuszczył w wywiadzie dla niemieckiej telewizji państwowej. Znacznie bardziej ugodowy jest Juncker, który rozważa umieszczenie Węgier obok Grecji i Włoch, czyli w grupie państw, które mają być odciążane od imigrantów, a nie obarczane obowiązkiem przyjmowania ich coraz większej liczby. Sam Orban zamierza domagać się od Komisji Europejskiej 8 milionów euro na dokończenie umacniania granicy z Serbią i utrzymanie imigrantów, którzy już wjechali do jego kraju.

budapestbeacon.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  zefir :

  Problem inwazji muslimsko-murzyńskiej na Europę,sam w sobie ma charakter polityczny i nie wynika z jego upolitycznienia przez rząd Węgier,co insynuuje p.Schultz.Ten Wielki nauczyciel UE w zakresie filozofii racjonalizmu przylepia Viktorowi Orbanowi i jego rządowi łatkę irracjonalizmu,czyli mówiąc w skrócie łatkę nierozumnego myślenia i działania.Tak jak w przypadku prawdy o Bogu,tak w przypadku prawdy o wspomnianej inwazji,ich poznanie,zdaniem p.Schultza ,przerasta możliwości intelektualne premiera Orbana i jego rządu,którzy w miejsce rozumu stawiają na naiwną wiarę.Co innego w przypadku wprowadzającego w Europie chaos i anarchię,Wielkiego Herr Schultza,kierującego się rozumem,metodologią naukową i empiryką racjonalisty.Tacy nie uznają autorytetów innych od siebie,a w szczególności „dogmatyków”jak Orban.Egoizm,własne zamiary,cele,dążenia mają uwzględniaćich miejsce w społeczeństwach i świecie,a nie jakichś Orbanów legitymizowanych wyborcami z jakichś tam Węgier.Jakiż jednak cynizm wyłazi z tego Schultza,aspirującego do miana racjonalisty,przeciwnego wszelkim,w tym religijnym dogmatom,wtedy gdy prezentuje tak przychylne nastawienie do zwolenników i wyznawców religii i kultury islamskiej,w której kobiety nie mają żadnych praw,racją religijną jest terror na niewiernych,co przecież jest sprzeczne z ideą i etyką szczerego racjonalisty.Czy przewodniczący PE może wyznawać zasadę „tolerancji dla nietolerancji”?-co to za racjonalnośc?Wg p.Schultza racjonalnymi mogą być również jego działania i przekonania związane z nieracjonalnymi wręcz irracjonalnymi postawami i przekonaniami.Przecież takie ojczyste Schultzowi niemieckie obozy zagłady też były bardziej racjonalnymi środkami unicestwiania życia niż kłopotliwe zbiorowe egzekucje.Tak samo postulowane przez Schulca i jego koleżków z UE,dzisiejsze obozy selekcji imigranckich muslino-murzynów na peryferiach UE,zdala od centrów „racjonalizmu”,przepychu i wygody są racjonalne gdyż zabezpieczają przecież nie egoistyczne interesy państw Starej Unii.Filozoficzny spryciarz Schultz w gruncie rzeczy swe nieracjonalne postawy i przekonania próbuje w bezczelny sposób kanalizować w nie mający nic wspólnego z rzeczywistością,oraz insynuuowany irracjonalizm węgierskiego przywódcy.

  • Avatar
   mazowszanin :

   Ten „wielki mędrzec” UE, podobnie jak nasz Bydłoszewski, posiada słabe wykształcenie. Obaj zaniechali pobierania nauki (choć z różnych przyczyn) nim uzyskali pełnoletniość. Schulz jest osobą z najniższymi możliwymi kwalifikacjami zawodowymi gdyż nie mieli żadnej zaliczonej edukacji poza podstawówką, brak jest mu też certyfikatu przyuczenia do zawodu, np. stolarza. Bydoszewski również miał zaliczoną tzw. małą maturę, ten egzamin na koniec gimnazjum i dopiero ewentualnie mógł pójść do liceum. Wracając do Schultz’a ie wiem czy np. menagement sklepu Lidl (ewentualnie Biedronka, Aldi itp itd) by był chętny zatrudnić kogoś z taką edukacją do siedzenia na kasie…. o ile zatajona by była informacja o nazwisku. Osobiście bym mu wróżył, w normalnych realiach, karierę dozorcy w kamienicy czynszowej lub operatora wideł u bauera.

 2. Avatar
  sylwia :

  O polityce Orbana, tego wspaniałego mȩża stanu i patrioty, obrońcy narodowego interesu Wȩgier, Duda (?) powiedział, że PiS nie ma z nią punktów stycznych. Biedna Polska bo w niej bezmyślne barany wybierają z POPiSu albo PO albo PiS, albo PiS albo PO, zamiast wybrać patriotyczny sejm i rząd.

 3. Avatar
  jerzyjj :

  Zgodnie z informacjami przekazanymi magazynowi info-DIREKT przez pracownika austriackiego wywiadu wojskowego, istnieją dowody, że bandyckie organizacje amerykańskie opłacają przemytników, którzy codziennie przerzucają do Europy tysiące imigrantów. „Przemytnicy żądają horrendalnych sum od migrantów. Warunki podczas podróży są złe, ale mimo to koszt przerzutu to od 7000 do 14 000 euro, zależnie od regionu i organizacji przemytniczej.” W kręgach policyjnych, które codziennie mają do czynienia z ubiegającymi się o azyl, koszty takich operacji są dobrze znane. To USA macza palce w przemycie, realizując swoje geostrategiczne cele. Nikt jednak nie chce publicznie wypowiadać się na ten temat. „To bandyckie organizacje z USA stworzyły system współfinansowania i przenoszą na siebie istotne części kosztów transportu. Nie każdy migrant z Afryki ma 11 000 euro w gotówce. Skąd pochodzą te pieniądze? Istnieje blokada informacyjna w tej sprawie. Widać tu działanie tych samych podpalaczy, którzy rok temu zasiali chaos na Ukrainie.”

  • Avatar
   fiesta :

   jerzyjj…. pracownik wywiadu wojskowego Austrii (a dlaczego nie Polski ?) potwierdza informacje, ktore sa znane Polakom od kilkunastu lat n/t organizowania ognisk zapalnych w Afryce (rowniez w Ameryce poludniowej) przez ZYDO-ANGLOSASKA MAFIE MIEDZYNARODOWA.
   Ty „jerzykk” nie wprowadzaj Polakow w blad i nie pisz, ze robi to tylko USA, poniewaz bierze w tym udzial takze: IZRAEL, W.BRYTANIA, NIEMCY i FRANCJA, szczegolnie w Afryce (BOGATA W ROPE NAFTOWA), poprzez finansowanie tzw. „opozycji” (AGENTOW CIA, MOSADU, MI6 etc), ktorych zadaniem jest wywolanie chaosu i przewrot wladzy, nawet sila i finansuje to ZYDO-ANGLOSASKA MAFIA MIEDZYNARODOWA z Arabia Saudyjska wlacznie z tajnych kont m.inn. bankow szwajcarskich (wystarczy haslo, zeby otworzyc konto w banku).
   Znane sa rowniez informacje o tym, ze Izrael dazy do powiekszenia swojej „przestrzeni zyciowej” w Afryce – vide powolne przejmowanie Palestyny na przestrzeni ostatnich ponad 50 lat oraz chorobliwy plan budowy WIELKIEGO IZRAELA od Iraku, az po Ocean Atlantycki, tym bardziej, ze wielu tamtejszych „Arabow” to KRYPTO-ZYDZI, jak np. WAHABICI w Arabii Saudyjskiej, a tamtejszy krol „Sulejman” to SULMAN – ZYD.
   Nawet Irakijczycy mowili, ze S.Hussein mial zydowskie pochodzenie i to samo mowili Libijczycy o M.Kadafim; Husein i Kadafi byli agentami CIA, a gdy postawili sie swoim chlebodawcom to zostali zlikwidowani.
   Za rewolucjami i wojnami, jakie mialy miejsce w Europie w ciagu ostatnich 300 lat stoi MIEDZYNARODOWE ZYDOSTWO I ZYDOWSCY BANKIERZY, a zydowski cel PANOWANIA NAD CALYM SWIATEM I GOJAMI jest zapisany w TALMUDZIE (Sanhedryn 90a).
   Przerzut „imigrantow” z Afryki do Europy, glownie wyznawcow islamu powoduje, ze Europa jest zalewana wyznawcami islamu i mozna to nazwac „pokojowym podbojem Europy” przez islam ( wierzenia zacofanej dziczy, podobnie jak w judaizmie) i to jest szczegolnie niebezpieczne dla panstw narodowych w Europie i stwarza konflikt kulturowy i cywilizacyjny – patrz mordowanie chrzescijan w Afryce zdominowanej przez islam.
   Jesli przewodniczacy Europarlamentu NIEMIECKI ZYD Shultz narzuca innym krajom UE przyjmowanie DZICZY Z AFRYKI, to znaczy, ze wspolpracuje i realizuje plany ZYDO-ANGLOSASKIEJ MAFII MIEDZYNARODOWEJ i podobnie postepuja POLSKOJEZYCZNE ZYDY u wladzy w Polsce, zeby zniszczyc panstwo narodowe, jakim jest Polska – wczesniej wyprzedali polski majatek narodowy, zeby zniszczyc Polske gospodarczo i ekonomicznie, a z Polakow w Polsce zrobic zebrakow i niewolnikow.