Zdaniem Denisa Puszylina, negocjatora nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej, Ukraina ignoruje uzgodnienia z Mińska i Genewy.

„Faktycznie, Kijów nie przeprowadza reform konstytucyjnych i nie zagwarantował Donbasowi specjalnego statusu. Unika też bezpośredniego dialogu z reprezentantami Donbasu”– uważa Denis Puszylin. Podkreślił, że DRL jest gotowa do rozpoczęcia bezpośrednich rozmów z Kijowem w celu pokojowego rozwiązania konfliktu, dodając, że w razie konieczności przyjazdu do Astany „zaakceptują taką propozycję”.

Denis Puszylinto były Przewodniczący Rady Najwyższej, czyli parlamentu nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej. Ustąpił ze stanowiska w lipcu ubiegłego roku i wyjechał do Rosji.

Itar-tass.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz