W obozie dla migrantów w Rudnikach, w którym przebywają wyłącznie mężczyźni, ma miejsce prostytucja, wykorzystywanie seksualne, a także wymuszenia, podał w piątek portal informacyjny 15min.lt.

Jak poinformował portal 15min.lt w obozie dla migrantów w Rudnikach w którym przebywają wyłącznie mężczyźni, ma miejsce prostytucja, wykorzystywanie seksualne, a także wymuszenia. Według portalu, który powołuje się na szereg źródeł i informacji z Czerwonego Krzyża, słabsi fizycznie mieszkańcy obozu są zmuszani do płacenia za prysznice.

Migranci mieszkający w obozie powiedzieli również, że mogą kupować papierosy i alkohol od konkretnych funkcjonariuszy pilnujących obozu, w którym przebywa około 750 mężczyzn, z których najmłodszy ma 12 lat.

Zobacz też: Litwa: Zamieszki w obozie dla migrantów założonym na Wileńszczyźnie [+VIDEO]

Według 15min.lt, wewnątrz rozwinął się również system kastowy, oparty na pochodzeniu etnicznym, rasie i narodowości. Najwyższy poziom zajmują Arabowie i Kurdowie, a dolną kastę tworzą imigranci z krajów afrykańskich, Afganistanu i Syrii. Najniższa pozycja w Rudnikach i innych obozach obejmuje mieszkańców Sri Lanki, Indii i innych krajów tego regionu.

Podobnie jak w więzieniach, różne kasty nie mogą korzystać z tych samych toalet i urządzeń. Bardziej sprawni fizycznie mężczyźni są w stanie oprzeć się próbom wymuszenia. Koszt kąpieli pod prysznicem to 30-50 euro. Zostało to potwierdzone dziennikarzom przez dwa niezależne źródła.

Portal skontaktował się z odpowiednimi władzami w celu skomentowania informacji zebranych przez dziennikarzy na temat sytuacji w obozie i innych miejscach zakwaterowania migrantów.

Eglė Samuchovaitė, kierownik programu Litewskiego Czerwonego Krzyża, powiedziała, że ​​odnotowuje się, że w obozie kształtuje się hierarchiczny i kastowy system, a niektórzy żyjący tam ludzie są niebezpieczni. „Dzięki dużej liczbie osób zakwaterowanych w jednym miejscu i niezbędnemu personelowi do pracy w obozie, monitorowania i reagowania na pojawiające się sytuacje, w grupie znajdują się liderzy. Wyłaniają się na podstawie etnicznej, rasowej, religijnej i zaczynają ustalać zasady z samą obsługą obozu” – powiedział pracownik organizacji pozarządowej.

Według E. Samuchovatė, aby uniknąć takich sytuacji, konieczne jest odseparowanie migrantów ze względów etnicznych, rasowych, religijnych lub innych. Ważne jest, aby uważniej monitorować sytuację mniejszych grup etnicznych lub innych. Niezbędne jest również zapewnienie zaspokojenia podstawowych potrzeb w obozie, a tym samym ograniczenie możliwości nadużywania ich dystrybucji.

Zobacz też: Białoruscy pogranicznicy za pomocą tarcz spychali imigrantów na Litwę

Kresy.pl/15min.lt

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. abeldaniel
    abeldaniel :

    Mnie to nie dziwi. Może nie wiecie ale w niebie, każdy muzułmanin dostanie młodego przystojnego chłopca. który bedzie mu służył bez krwawienia. Penisy nie mają końca i zawsze są w zwodzie. To nie są moje wymysły tylko autentyczne hadisy. Mohamat tajkże całował młodego hasana tak jak całuje się kobietę.