Jeżeli prokuratura uzna, że partia Razem propaguje komunistyczny system totalitarny, będzie mogła wystąpić o jej delegalizację.

Zastępca prokuratora generalnego Robert Hernan przekazał posłowi PiS Robertowi Warwasowi informację na temat partii prześwietlanych przez Prokuraturę Krajową pod kątem odwoływania się do systemów totalitarnych.

Prokurator poinformował, że obserwowane są dwie partie: Komunistyczna Partia Polski i Partia Razem. Zaznaczył, że znaleziono już powody, aby zdelegalizować pierwszą z nich. W kwestii prześwietlenia drugiej z nich list wysłały dwie organizacje: Stowarzyszenie Koliber i Stowarzyszenie Młoda Prawica.

CZYTAJ TAKŻE: ONR chce delegalizacji Partii Razem za jej działalność komunistyczną

Nadmieniam, że w piśmie z dnia 23 stycznia 2018 r. pochodzącym od Stowarzyszenia Koliber i Stowarzyszenia Młoda Prawica, organizacje te domagały się ponadto podjęcia działań w celu skierowania do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o stwierdzenie niekonstytucyjności celów i działalności partii politycznej Partia Razem. W tym zakresie prowadzone są obecnie czynności w Biurze Spraw Konstytucyjnych Prokuratury Krajowej – napisał prokurator Hernand w piśmie do posła Warwasa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sprawę komentuje w rozmowie z Gazeta.pl członkini partii Razem Marcelina Zawisza. Nie obawiam się delegalizacji. Sprawdzanie, czy nie odwołujemy się do ideologii totalitarnych, jest absurdalne i wygląda na polityczną gierkę, która ma na celu odsunięcie uwagi od spraw, które podnosimy: niskich zarobków kobiet w Polsce, zbyt długiej pracy Polek i Polaków, a także – a może przede wszystkim – od krytyki rządu PiS – stwierdziła Zawisza.

Kresy.pl / rp.pl / gazeta.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz