Gubernator obwodu ługańskiego z ramienia rządu ukraińskiego Giennadij Moskal przyznał, że na terytoriach obwodu ługańskiego znajdujących się pod kontrolą Kijowa nastroje ludności są prorosyjskie i antyukraińskie. Wg Moskala ludność oczekuje nadejścia władzy Ługańskiej Republiki Ludowej, Ukraina jest zaś dla nich „gorsza niż macocha”.

„Matuszka Rosja, a Ukraina gorsza od macochy. Takie są nastroje, taka sytuacja” – powiedział nieoczekiwanie Moskal. Wg gubernatora z ramienia Kijowa ludność na terytoriach obwodu ługańskiego kontrolowanych przez rząd Ukrainy oczekuje nastania władzy Ługańskiej Republiki Ludowej.

YouTube.com / Kresy.pl

Reklama5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • sylwia :

      . Rusek, ruska, ruskowi, ruska, ruskowi, ruskim, rusku; ruski, rusków, ruskom, ruski, ruskim, ruskami, ruski. Ta organiczna nienawiść Ukraińcówdo Rosjan wywodzi się z tego, że Rosjanie rozbili Ukrańcom w 1944 r. pod Brodami ich kochaną dywizję SS Galizien (Hałyczyna) a potem zlikwidowali ich kochaną UPA. Obecnie w Ukrainie zach. mordercy z SS i UPA to bohaterzy. To Rosjanie narazie uniemożliwili Ukraińcom osiągnięcie ich terytorialnego celu: Ukrainy od Radomia po Don. Teraz ludność rosyjsko-języczna w Donbasie zbrojnie przeciwstawiła się hiterlyzmowi ukraińskiemu w obronie swej ziemi i kultury. Polacy mają męczeńskie doświadcznia z rosyjskim i niemieckim imperializmem ale wiedzą też, iż obecnie nie są ich celem. Rząd rosyjski nie wystąpił z roszczeniami terytorialnymi wobec Polski. Przeciwnie: podczas tzw. Pierestrojki Gorbaczow zaproponował polskim politykom zwrot polskich ziem obecnie zajmowanych przez Ukrainę, razem ze Lwowem, który Ukraińcy czule nazywają ich ‚Bandersztatem‘. ’ Działaczka OUN-b (banderowskiej), Łarysa Skoryk, deputowana do Rady Najwyższej Ukrainy, powiedziała: ‚Ku ogromnemu żalowi, miejscowość, w której urodziłam się, a jest to Ukraina Zachodnia, dziś jest na terytorium Polski.’ (Przebóg-Malinowski, ‚Najnowsza Historia Polski’, str. 328.” Hitlerowska mafia kijowska obecnie u władzy wysunęła żądania terytorialne wobec Polski: Chełm, Przemyśl i dalej. Ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: „Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону” – staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto polskie miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Całą polską ziemię na wschód od Sanu Ukraińcy zamierzają znow utopić we krwi. Żądania terytorialne Ukrainy wobec Polski i ukraińska działalność dywersyjna w naszym kraju stanowi niełatwe zadanie dla ukrotrollów na polskich forach, którzy chcą odwrócić uwagę Polaków od zagrożenia ukrainskiego za pomocą fikcyjnego zagrożenia rosyjskiego.

  1. sylwia :

    Ukraińskie terrorystyczne oddziały, które dokonały najazdu Donbasu, niszczą osiedla i miasta, bombardują, mordują, grabią i gwałcą. Miejscowa ludność boi się najeźdźców z zach. części b. Ukrainy i ich nienawidzi. ‘Macocha’ to zbyt łagodna nazwa. ‘Wampiry’ jest lepsza. Ten film pokazuje frustrację ludności wobec okupanta jawnie pokazującego hitlerowskie symbole. Słowo ‘mraz’ pojawiające się w filmie oznacza ‘brud’.

    https://www.youtube.com/watch?v=WI4ssyI03FM