„Wbrew oficjalnej propagandzie, obwiniającej Rosję o jej imperialistyczne zapędy, na Ukrainie ścierają się dwa imperializmy, z tym że naszej opinii społecznej bardzo trudno jest zaakceptować także imperializm amerykański. Zachód nie jest tu niestety bez winy” – uważa prof. Stanisław Bieleń z Uniwersytetu Warszawskiego.

Profesor Bieleń uważa, że obecnie Polacy nie oceniają racjonalnie kryzysu ukraińskiego:

Strach nie jest dobrym doradcą, paraliżuje racjonalne myślenie i utrudnia postrzeganie międzynarodowe. Z niepokojem dostrzegam, że Polacy boją się Rosji i zaczynają ulegać syndromowi myślenia grupowego, którego symptomem jest widzenie świata w tonacji czarno-białej, dokonywanie uproszczeń i stawianie spraw na zasadzie „albo my, albo oni”– mówi profesor. W czasie kryzysów międzynarodowych rzadko sięga się do zobiektywizowanej wiedzy i racjonalnej analizy, bo lepiej sprzedają się analogie i paralele, nawet te pozbawione sensu. W moim przekonaniu wszystkie te skojarzenia przywoływane w ostatnich miesiącach, łącznie z porównaniem Putina do Hitlera, świadczą tylko o tym, jak słabo rozumiemy to, co dzieje się na wschodzie Ukrainy– dodaje.

Badacz ocenia, że nie wzięto pod uwagę postulatów mieszkańców wschodniej Ukrainy:, co przyniosło tragiczne skutki

[…] po drugiej stronie frontu znajdują się rosyjskojęzyczni obywatele Ukrainy, którym władza ukonstytuowana wskutek zamachu stanu (bo z punktu widzenia prawa tak to wygląda) odmówiła w lutym br. nie tylko głosu, ale w istocie racji bytu. Niechętnie mówi się w Polsce o tym, że władza ukraińska strzelała do własnych obywateli, nazywanych separatystami czy terrorystami tych, którzy upominają się o prawo do samostanowienia. Nie chciano przecież rozmawiać z nimi ani o autonomii wewnętrznej ani o federalizacji, przypisując im niecne intencje Putina. W moim przekonaniu lepiej było rozpocząć rozmowy o decentralizacji Ukrainy niż mordować własnych obywateli. To jest wojna haniebna, która pokazuje, że niczego nie nauczyły nas wydarzenia na Bałkanach z lat 90. ubiegłego stulecia– zauważa prof. Bieleń. Nauowiec wyjaśnia ponadto, jakie interesy w obecnym kryzysie ma Rosja:

Ukraina nie miała też żadnego pomysłu na prowadzenie spójnej i bezkonfliktowej polityki narodowościowej. Obecnie jako demona postrzegamy Rosję i Putina, choć to wydarzenia na Ukrainie sprowokowały Rosję do obrony swoich interesów – wojskowo-strategicznych (bazy na Krymie), etnicznych (ochrona ludności rosyjskojęzycznej) i gospodarczych (choćby szlaków tranzytowych)– twierdzi prof. Bieleń. Ekspert uważa również, że Ukraina jest miejscem, gdzie toczy się gra o wpływy między mocarstwami:

Ukraina była dotąd państwem buforowym, które było skazane na prowadzenie polityki balansowania pomiędzy Rosją a Zachodem. Przecież to sam Zbigniew Brzeziński sugerował kiedyś, żeby Ukraina przyjęła „wariant fiński”, przynajmniej na czas przejściowy. Oznaczałoby to pozytywne układanie się z Rosją, z możliwością stopniowego zbliżania się ku Zachodowi. Bufor w stosunkach międzynarodowych istnieje tak długo, jak długo jest w stanie samodzielnie przeciwważyć wpływy jednej i drugiej strony. Jeśli ulegnie jednej ze stron, druga strona wkracza do akcji, aby odzyskać swoje wpływy. Istotą dramatu ukraińskiego jest to, że zrezygnowała ona z owego „balansowania” między Rosją a Zachodem i zbyt szybko zdecydowała się na stowarzyszenie z Unią Europejską. W tym przyciąganiu Ukrainy na stronę zachodnią niemały udział mają także Stany Zjednoczone. Wbrew oficjalnej propagandzie, obwiniającej Rosję o jej imperialistyczne zapędy, na Ukrainie ścierają się dwa imperializmy, z tym że naszej opinii społecznej bardzo trudno jest zaakceptować także imperializm amerykański. Zachód nie jest tu niestety bez winy. Przypisując sobie role misyjne i wyzwolicielskie, a obwiniając Rosję o ekspansjonizm i rewizję dotychczasowego ładu zapomina o swoich interwencjach, misjach czy operacjach, które często prowadzą do sytuacji kryzysowych i są sprzeczne z prawem międzynarodowym. Irak jest jaskrawym przejawem tej postawy. Obiektywizm nakazuje zastanowienie się nad źródłami istniejącego zamętu po każdej ze stron– mówi profesor.

pomorska.pl/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

33 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  rozycki :

  Mnie osobiście bawi wątek imperializmu USA p.profesora.
  I o jakie prawo międzynarodowe chodzi?
  Bo ja nie znam żadnych. Chyba nie o to co ustali prostytutka zw. ONZ?
  Już Piłsudski w jej poprzednim wcieleniu zwanym Ligą Narodów potrafił przywalić w stół i pytać Valdemarasa ” wojna czy pokój?”
  Istnieją tylko interesy narodowe. Reszta to błazenada. A przygłupy to kupują.
  Interes Rzeczypospolitej jest najważniejszy.
  A moje pytanie do Rodaków jest następujące.
  Czy, gdyby była możliwość odebrania Lwowa i nie tylko, mieliby jaja, aby to zrobić, czy bredziliby o moraności ?
  Kaczyński ( Lech) na Westerplatte sugerował , że odebranie Zaolzia przez Polaków było ” grzechem”
  Bzdura!
  Było sprawiedliwością dziejową.
  Zanim był 17 IX, Czesi wbili nam nóż w plery, jak ratowaliśmy dupę, nie tylko sobie, ale i Europie
  ( 1919-1920)
  Wszystkiemu, trzeba pamiętać, są winne USA.
  Już Stalin wiedział, kto zsyła stonkę na pola uprawne ZSRR!

  • Avatar
   sylwia :

   Skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały Krajowego Prowidu OUN’ potwierdzany w rzeczywistości. Cytuję z wpisu ‚Anarchisty’ z 7.9.2014 19:47; „Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na sto-sunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy . W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter], Geremek [Lewartow], Mazowiecki [Dikman] i Kuroń [Kornblum]

    • Avatar
     tutejszym :

     @ka9q: Pan ‚Sylwia” nie odpowie Panu. On głosi tylko propagandowe teksty agresywnej FR. Celem geja ruskiego „Sylwia” jest sianie nienawiści pomiędzy RP a Ukrainą, wzbudzać antysemityzm i wszelki podziały pomiędzy Polakami. Siedzi parę słoma z butów. Odpowiedz Pan sobie sam, ruska agentura wpływu prawdy boi się jak diabeł święconej wody. Pozdrawiam.

    • Avatar
     anarchista :

     Tworzeniu??? złego obrazu Polaków w rosyjskiej TV ? Czy to Rosjanie go tworzą czy to ,,polski” rząd wysyła taki przekaz do Rosji że jest krajem wrogim Polsce i musimy go zwalczać ??? a wszystko w imię szalonej i głupiej miłości do ukraińskich rezunów i Junty z Kijowa ,ten smród już się rozleciał a my płacimy za głupie posunięcia zwrot dostajemy w wysokości 1/35 strat jak widzisz mamy duże sukcesy. . Odpowiedz sobie na to pytanie …………..Zadaje to pytanie po raz kolejny przy kolejny wpisaniu tego samego wpisu, masz przygotowany szablon i go wklejasz przy okazji ?……………. Jak widać gołym okiem jest to konieczność , ze względu na działalność ukraińskich spec brygad internetowych na tym forum które trzeba zwalczać !!!!!!!( popatrz kto w nich działa za nędzne 98 zł ).

 2. Avatar
  jaroslaus :

  ” wszystkie te skojarzenia przywoływane w ostatnich miesiącach, łącznie z porównaniem Putina do Hitlera, świadczą tylko o tym, jak słabo (MY POLACY) rozumiemy to, co dzieje się na wschodzie Ukrainy ” – Panie profesorze, może trochę odwagi, proszę powiedzieć KTO TAK PROGRAMUJE POLAKÓW, bo to nie jest wymysł polskich obywateli tylko rezultat propagandy. otóż są to PARCHATE ŻYDY z gówno prawda i gazety niby polskiej, które CHCĄ ZROBIĆ Z KRAINY TO CO ZROBIŁY Z POLSKĄ. I każdy Jude gdyby to się powiodło byłby zadowolony. Ci Juden z Palestyny i międzynarodowych organizacji syjonistycznych bo demokratyczny rząd potępi banderowców za zabijanie żydów (co akurat mi wisi) i będą musieli wypłacić ze 150 mld dolarów, lokalni Juden pokroju Kolomojskiego bo stworzą sobie swój własny folwar z tanią siłą roboczą oraz rozkradną to co zostanie, Juden z USA bo będzie można osłabić Putina za to co zrobił z parchami pokroju Abramowicza i Chodorkowskiego – no i prawdziwi władcy Unii Europejskiej – Juden z rodziny Bauerów – Rotschildów, ale też Warburgów i całego tego gnoju, który by zalał Krainę. Ajwaj

  • Avatar
   jan_de :

   @jaroslaus: powtarzam prośbę, bo pewnie Pan nie czytał… na stronie Federacji Katyńskiej znalazłem takie oto stwierdzenie: 5 marca 1940 W Moskwie członkowie Komitetu Centralnego WKP (b) wydali rozkaz rozstrzelania 14.700 jeńców polskich, przetrzymywanych w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 11.000 znajdujących się w więzieniach NKWD w „zachodniej Ukrainie i Białorusi”. Na rozkazie tym znajdują się podpisy: Ławrentija Berii, Anastasa Mikojana, Wiaczesława Mołotowa, Łazara Kaganowicza, Michaiła Kalinina, Józefa Stalina, Klimienta Woroszyłowa….. Kim byli ludzie, którzy wydali rozkaz? Stalin, Beria – to oczywiste, a pozostali? Taka wiedza wydaje się mieć znaczenie… Dziękuję.

   • Avatar
    jaroslaus :

    ależ jak dobrze, że Pan zapytał! Bo ja właśnie w ramach pewnego ważnego projektu zagłębiłem się w to bardzo dokładnie! Beria był pomysłodawcą mordu na Polakach. Ogólnie przyjęto, że Beria to Gruzin, albo bardzo dużo poważnych książek stwierdza, że to żyd był, na co wskazuje m. in. jego nazwisko. Stalin, to nawet nie był Gruzin tak naprawdę, tylko Osetyniec, Kaganowicz – to żyd, morderca milionów ludzi z tzw. Ukrainy Sowieckiej, w tym 60 tysięcy Polaków, na spółkę z żydami Jagodą i Chatajewiczem, Mikojan byl Ormianinem, trzech pozostałych Rosjanami. Jesli chodzi o bezpośrednich katów, to wiadomo, że byli tam żydzi, są znani z nazwiska, mjr Joshua Sorokin, porucznik Aleksander Susłow, porucznik Samyun Tichonow. Dopóki nie zostaną ujawnione teczki personalne pozostałych katów (chodzi mi o pochodzenie etniczne) to posądzenie ich o bycie Rosjanami jest daleko posuniętym nadużyciem. To, że za smierć Polaków odpowiadają w CZĘŚCI Rosjanie nie zwalnia z odpowiedzialności ani Gruzinów, ani Ormian ani zwłaszcza i w szczególności pfu żydostwa. ja sobie nie przypominam aby te choroba trawiąca świat za to Polaków przeprosiła.

    • Avatar
     jan_de :

     Dziękuję, zaskoczyło mnie pochodzenie Stalina… Gruzini chyba o tym nie wiedzą… W Gori mają (a w każdym razie – mieli) największy na świecie pomnik Stalina… Gdyby o tym wiedzieli, czy ostrzeliwali by w 2008 roku Gradami Cchinwali…? A kim właściwie był Dzierżyński, twórca CzeKa? Polskim, herbowym szlachcicem…? Zabił zapewne więcej Rosjan, niż my w całej nowożytnej historii…

     • Avatar
      sylwia :

      P. Jan_De: Feliks Dzierżyński ma to nazwisko od majątku Dzierżynowo w obwodzie mińskim. Posiadłość tę nabył ojciec Feliksa o nazwisku Rufin (Rubin), po zesłaniu na Sybir właścicieli Dzierżynowa, prawdziwych Dzierżyńskich. Nieznane są prawdziwe dane osobowe jego matki. Feliks jako dziecko był biegły w jidisz i przyjął potem partyjny pseudonim ‚Jakób.’ To nie Polak lecz syn narodu żydowskiego, tak jak nimi byli lub są Lenin (Blank), Kiereński (Aron Kirbis), Jagoda (Jahuda), Trocki (Bronsztajn), Beria, Bierut (Rotenszwanc), Cyrankiewicz (Cymerman), Bela Kun (Kohn), Rosa Luxemburg, Karl Liebknecht, Berman, Kwaśniewski (Sztolcman), Balcerowicz (Bucholc), Gieremek (Lewartow), Kuroń (Kornblum), Mazowiecki (Dikman), Grosz (Medres), Michnik (Szechter), Suchocka (Zylbersztajn), Sienkiewicz (Lewi), Korwin-Mikke (Goldberg), Kaczyński (Kalksztajn), Macierewicz (Singer) i Poroszenko (Walcman). Nie jest dla mnie jasne dlaczego niektórzy uważają tę przynależność narodową za coś wstydliwego z czym trzeba się kryć. Przecież okupacja niemiecka już minęła. Tu jest jedna z wielu takich list: http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/09/07/prawdziwe-nazwiska-elity-polskiej/ Tu jest fotografia Feliksa Rufina (Dzierżyńskiego): http://www.vigrid.net/bilder/kommjodemord/Dzerzhinsky.jpg Wzmianki o pochodzeniu Feliksa są tu: http://www.minelinks.com/war/prologue_pl.html http://www.vigrid.net/bilder/kommjodemord/Dzerzhinsky.jpg http://www.vigrid.net/kommjodemord.htm http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/signscorpion/signscorpion07.htm http://www.whale.to/c/takeover.html http://kanada.net/war/prologue_doc1.html http://www.davidicke.com/forum/showthread.php?t=175015

     • Avatar
      jan_de :

      Dziękuję Pani Sylwio, mam jutro wolny dzień, to „posefuję”. A zna Pani może tę stronę? Podaje link: http://polonews.in.ua/publicystyka/bandera-polska-impresja.html Pan tagore polecił jakiś artykuł z tego portalu Panu Tutejszemu… A mnie się wydaje, że zajmują się tam, relatywizowaniem historii i „rozmydlaniem” zbrodni UPA, kreując Banderę i Szuchewycza na takich polskich Konradów – tragicznych, ale szlachetnych…

     • Avatar
      sylwia :

      P. Jan_De: polonews to probanderowska gadzinówka. Niech sobie Pan przeczyta ten cytat z polonews: „Szukam w polskiej Wikipedii. Hasła „Roman Szuchewycz” kojarzy go prawie wyłącznie z odpowiedzialnością za rzeź wołyńską. Wszystkie niemal przywołania wyszukarki kojarzą Szuchewicza rownież z „rzezią wołyńską”. W oczach autorów tych artykułów Roman Szuchewicz ma być jedynie zbrodniarzem. Niezależnie od tego, co myśli się o współodpowiedzialności Szuchewicza, jest to gigantyczne zafałszowanie i uproszczenie. Szuchewicz jest twórcą potężnej formacji wojskowej [UPA] skierowanej przeciw III Rzeszy oraz sowieckiej Rosji.” Ohyda. Bezczeszczenie pamięci 400 000 zakatowanych Polaków. Łgarstwo: UPA byla sojusznikiem Wehrmachtu i SS. Członkowie UPA byli w SS Galizien. Autorem jest Kazimierz Wóycicki wykładowca uniwersytetu Warszawskiego. Jego poprzednie nazwisko nie jest znane.

     • Avatar
      jan_de :

      Czytałem… stąd moje pytanie, a Pani odpowiedź mnie nie nie zaskakuje. Ale też zastanawiałem się kim jest ów Kazimierz Wójcicki… Coś w rodzaju naszego forumowego amstaffa, miłośnika UPA, czy historii UPA – co zdaje się wychodzi na to samo… A co Pani myśli o nowej ambasador Polski w FR…? Jej matka jest Rosjanką z Rostowa… Mam wrażenie, że jest rozsądna i uczciwa…

     • Avatar
      jaroslaus :

      Największym mordercą był żyd Jagoda, który objął władzę po Mienżynskim a ten po Dzierżyńskim – ci dwaj byli Polakami. Jagoda odpowiada za śmierć 10 milionów Słowian, ale za niego Izrael nie przeprosił. W każdym razie trzeba bardzo uważać z nazwiskami, które brzmią na słowiańskie. Dr Leszek Żebrowski pisał w swoim artykule – http://mbp_x.republika.pl/html/zydziwub.html że Komintern (przewodził żyd ale nie pamiętam nazwiska) nakazał żydom zmieniać nazwiska, później miał to też nakazać Berman, i tak też się stało, cała chmara żydów, dziesiątki tysięcy, a może nawet setki, pozmieniało nazwiska. Podstawą „prawna” był ten dekret – Dekret z dnia 10 listopada 1945 r. o zmianie i ustalaniu imion i nazwisk.
      Na podstawie ustawy z dnia 3 stycznia 1945 r . o trybie wydawania dekretów z mocą ustawy (Dz. U. R. P. Nr 1, poz. 1). Stanowi on m.in.: Art. 3. (1). Właściwa władza orzeknie o zmianie nazwiska zgodnie z wnioskiem strony, jeżeli zachodzi ku temu ważna przyczyna.
      (2) W szczególności ważna przyczyna zachodzi, gdy ubiegający się o zmianę:
      2) w okresie czasu od dnia 1 września 1939 r. do dnia 9 maja 1945 r. przybrane imię nazwisko (pseudonim wojskowy), pełniąc służbę w Wojsku Polskim, armii sprzymierzonej (NP NKWD -Zdzisław Kwasniewski/Stolzman -, SMIERSZ), polskiej formacji wojskowej, oddziale partyzanckim niepodległościowo-demokratycznym (NP BANDA BIELSKIEGO), grupie bojowej organizacji niepodległościowo· demokratycznej, prowadzącej walkę z najeźdźcą niemieckim, i wypełniał gorliwie swe obowiązki,
      3) przybrał inne nazwisko (pseudonim konspiracyjny) w związku z udziałem w podziemnej walce z najeźdźcą niemieckim.
      4) używał innego nazwiska (pseudonimu osłaniającego) celem uchronienia się przed aktami gwałtu najeźdźcy niemieckiego lub jego popleczników,
      Punkt 3 i 4 stanowi BEŁKOT pod który można upchać wszystko. Żydostwo też masowo fałszowało swoją prawdziwą tożsamość, czytaj np W 1948 rok Konsulat RP w Rzymie alarmował Ministerstwo Administracji Publicznej… Żydzi w Zarządzie Miasta Krakowa masowo fałszują potwierdzenia polskiego obywatelstwa. W kilka lat po wojnie Konsulat Generalny RP w Rzymie wystąpił do Ministerstwa Administracji Publicznej z wnioskiem o weryfikacje tożsamości osób podających się za obywateli polskich.- Dlatego dziś te wszystkie nazwiska co brzmią na polskie mogą mieć bardzo młody rodowód.

     • Avatar
      jan53 :

      @Sylwia: Coz znaczy slowo „prawda”? W Pani wydaniu podobnie jak w sowieckiej gazecie „Prawda” – co wymysle,to napisze i będzie to prawda.
      Ddmund Rufin Dzierzynski – ojciec Feliksa był synem Jozefa Dzierzynskiego – polskiego szlachcica herbu Sulima.Imie Rufin jest pochodzenia lacinskiego a nie hebrajskiego.Zdrobniale wolali Rufik .
      Często Pani powoluje się na Wikipedie wiec warto czasem sprawdzić co się pisze a nie wprowadzać w blad użytkownika o nicku jaroslaus.

     • Avatar
      sylwia :

      P. Jan53: Jeśli nie pragnie Pan być zaliczonym do grupy Tutejszym-uri-kwezal, to sugeruję nie stosować złośliwości. W przeciwnym razie odpisywać Panu wiecej nie będę. Jest sporo informacji o niepolskim pochodzeniu ‚Dzierżyńskiego’. Jesli Rufin to nie Rubin, ale Rufin to nie tylko łacińskie słowo: to jest także słowo w jidisz (רופין) oznaczające ‚błogosławieństwo’: jest ono odmawiane kiedykowiek czytana jest Tora lub przed ‚alija’ podczas ślubu (אַופרופין). Odmiana tego słowa, Rufik, to imię męskie, używane w jidisz i innych językach. Jest dużo źródeł informujących o nazwisku Selman jako prawdziwym nazwisku Feliksa. Cytat: “Jeszcze ciekawiej wygląda sprawa kiedy porówna się wersje polską Wikipedii, przeznaczoną dla mniej wartościowego społeczeństwa z wersją oryginalną. Po pierwsze; ojciec przyszłego czerwonego kata miał nazwisko Rufin i był włoskim Żydem przysłanym do imperium moskiewskiego. Mieszkał dopiero od 1875 roku w Oziembłowie w Puszczy Nalibockiej. W 1877 roku urodził się tam Żelazny Feliks. … Historyk rosyjski Aleksiej Chromow potwierdza, że prawdziwe nazwisko kata było Rufin Selman, [wydawnictwo Progres 1985, Biografia Dzierżyńskiego]. Rufinowie kupili majątek Dzierżyńskich zesłanych na Sybir po powstaniu styczniowym. Było to zgodne z ukazem carskim zezwalającym donosicielom na zajmowanie części majątków powstańców. … Dzierżyński często przyjeżdżał do Pilarów, ale do ich domu nie wchodził. Rozmawiał z nimi na dziedzińcu. “Bo to hrabiowskie progi – mówił – nie wejdę”. Nocował z chłopami, z parobkami w stodole. Bardzo to dziwne zachowanie rzekomego szlachcica. Takie działania agentów rozmaitej maści opisuje doskonale w książce pt. “ Żyd” Józef Ignacy Kraszewski. Rufin Selman – Dzierżyński posługiwał się pseudonimami: Jasek, Jakub, Pereplyolczik, Franek, Astronom, Józef, Domański. … Feliks Rufin – Dzierżyński urodził sie w RZEKOMEJ polskiej szlachcie. Podkreślenie “Rzekomej” w Wikipedii. Poniżej “życiorys” Rufina wg obcojęzycznej Wikipedi.

      “B… Już w 1896 roku, czyli mając 19 lat, był jednym z 15 delegatów na pierwszy kongres żydowskiej partii o nazwie Partia Socjaldemokratyczna MPZP. … W Berlinie został wybrany na sekretarza Komitetu socjaldemokracji Róży Luksemburg i Jogicza Leo. Jak powszechnie wiadomo także “polskich” rewolucjonistów. … W Berlinie Feliks Rufin vel Krwawy zorganizuje wydawanie “Czerwonego Sztandaru” przez co zdominowuje SDKPiL. … Aż do śmierci Rufin Selman – Dzierżyński był przede wszystkim sowieckim komunistą…. ( http://www.prisonplanet.pl/polityka/falszywi_polacy_selman,p1864870805 ) … „… niejaki Feliks Dzierżyński wg Redakcji pochodził z rodziny inteligenckiej w domniemaniu polskiej. Jest to wierutna dezinformacja. Prawdziwe nazwisko tego indywidum brzmiało Selman RUFIS. Należał do SDKPiL, czyli żydowskiej partii. Żaden szlachcic nie byłby przyjęty do takiej partii, nie mówiąc, że nigdyby nie próbował się do niej zapisać. Dalsze działania Rufisa Selmana vel Dzierżyńskiego, jego kontakty i zaaprobowanie przez właściwe kierownictwo tzw. rewolucji październikowej [miała miejsce w listopadzie] świadczy jednoznacznie o jego narodowości. Trzeba pamiętać, że w owym okresie Polski jako państwa nie było, więc Rufis Selman miał obywatelstwo moskiewskie….” ( http://www.polishclub.org/2013/05/15/dr-jerzy-jaskowski-falszywi-polacy-selman-rufin-alias-dzierzynski-prawica-konserwatysci-narodowcy-etc-co-to-jest-czesc-1/) „… One of the top Bolshevik terror purveyors was a „Pole”, Feliks Dzierzynski. Actually, his Jewish family overtook the name and the estate of a Polish patriot who was persecuted by the Tsarist regime. …”( http://servv89pn0aj.sn.sourcedns.com/~gbpprorg/judicial-inc/88meet_the_president_of_poland.htm) ‘… On 11th of Sep. 2012, a monument of Bolshevik Jew, Dzierzynski (real name, Rufin) was officially opened (Tumen)… ’ ( http://diggerfortruth.wordpdress.com/2013/06/04/puppet-putin/) To tylko kilka cytatów. Jest ich dużo. Informują one, że Feliks Dzierżynski był pochodzenia żydowskiego i nazywał sie Rubin albo Rufin albo Selman albo i jedno i drugie. Nie uważam pochodzenia żydowskiego za coś sromotnego co trzeba skrywać i jest mi obojętne czy Dzierżynski był Żydem czy Polakiem, ale nie widzę przyczyny aby kogokolwiek na siłę upolszczać ani aby ten temat bardziej rozszerzać. http://www.vigrid.net/bilder/kommjodemord/Dzerzhinsky.jpg

     • Avatar
      jan_de :

      To b. ciekawe… oczywiście wiedziałem, że prawie wszyscy Żydzi, zmieniali po wojnie nazwiska na Polsko – „brzmiące”, ale nie wiedziałem, że w tym trybie – na podstawie tego dekretu… To musiało bardzo ułatwiać sprawę… Ale co z tym Dzierżyńskim… Pani Sylwia ma inne zdanie…

    • Avatar
     tutejszym :

     Czytałem gdzieś że Stalin był synem generała Przewalskiego. Faktem jest, że matka Stalina prowadziła gospodarstwo Przewalskiemu. Dzieci w szkole naśmiewały się z niego wołając „Konik Przewalskiego”. Proszę spojrzeć w encyklopedii na zdjęcie Przewalskiego. Dużych formatów podobizny taty Stalina nie uświadczy. Na naukę Stalina Przewalski też łożył, a nie alkoholik, szewc, formalny mąż Jego matki. Tak że u Gruzinów Stalin jeszcze trochę urośnie, jeżeli te fakty upublicznią się. Hough.

    • Avatar
     tutejszym :

     Czytałem gdzieś że Stalin był synem generała Przewalskiego. Faktem jest, że matka Stalina prowadziła gospodarstwo Przewalskiemu. Dzieci w szkole naśmiewały się z niego wołając „Konik Przewalskiego”. Proszę spojrzeć w encyklopedii na zdjęcie Przewalskiego. Dużych formatów podobizny taty Stalina nie uświadczy. Na naukę Stalina Przewalski też łożył, a nie alkoholik, szewc, formalny mąż Jego matki. Tak że u Gruzinów Stalin jeszcze trochę urośnie, jeżeli te fakty upublicznią się. Hough. … PS. Panie jaroslaus, wyobraź pan sobie że niejaki Jezus Chrystus to starozakonny Żyd, Żyd z Żyda i w dodatku rabin!. Zaczniesz pan walkę z Jego pamięcią i jego zwolennikami?