Sergio Mattarella, prezydent Włoch wezwał do siebie w poniedziałek ekonomistę Carla Cottarelli z Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

64-letni Carlo Cottarelli pracował wcześniej w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, a ostatnio był specjalnym komisarzem do spraw rewizji wydatków publicznych. Z powodu postawionego mu zadania redukcji otrzymał od prasy przydomek Pan Nożyczki.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Do tej pory na premiera rządu Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd Giuseppe Conte zrezygnował w niedzielę z misji tworzenia rządu po spotkaniu z Mattarellą.

CZYTAJ TAKŻE: Włochy: Conte zrezygnował z misji utworzenia rządu

Powodem rezygnacji Conte z misji był sprzeciw prezydenta Włoch wobec przedstawionego kandydata na ministra finansów Paolo Savony.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Mattarella podczas wystąpienia w Pałacu Prezydenckim oświadczył, że nie pozwoli na to, aby „zwolennik wyjścia ze strefy euro” został ministrem finansów.

Prezydent Włoch stwierdził także, że klimat niepewności co do pozostania Włoch w strefie euro wywołał alarm wśród włoskich i zagranicznych inwestorów.

Mattarella oświadczył także, odnosząc się do kierowanej pod jego adresem krytyki, że nie utrudniał procesu powołania gabinetu. Przeciwnie, wspierałem te próby zgodnie z regułami konstytucji – powiedział prezydent Włoch.

Ogłosił również, że w ciągu najbliższych godzin podejmie decyzję w kwestii apeli części ugrupowań o rozpisanie następnych wyborów.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz