Prezydent w Bykowni – początek wizyty Dudy na Ukrainie

Rozpoczynając swoją wizytę na Ukrainie, prezydent złożył wieńce na Polskim Cmentarzu Wojennym w Bykowni. Przy okazji spotkał się z przedstawicielami mieszkających na Ukrainie Polaków, określonymi na oficjalnym serwisie internetowym prezydenta mianem „Polonii”.

Andrzej Duda przybył na Ukrainę w poniedziałek wieczorem przybył na Ukrainę. Następnie złożył wieńce na Polskim Cmentarzu Wojennym w Bykowni pod Kijowem i wspólnie z małżonką ustawili znicz pod Centralnym Monumentem Poświęconym Ofiarom Totalitaryzmu. Prezydent uderzył również w Dzwon Pamięci.

Na oficjalnej stronie internetowej prezydenta poinformowano również o jego spotkaniu z przedstawicielami mieszkających na Ukrainie Polaków. Napisano jednak, że „Andrzej Duda rozmawiał też z przybyłymi na miejsce przedstawicielami Polonii”.

Na cmentarzu spoczywa tam blisko 3,5 tys. Polaków, zamordowanych przez NKWD. W Bykowni, na największym cmentarzu ofiar komunizmu na Ukrainie, oprócz Polaków zamordowanych w zbrodni katyńskiej, pochowane są również polskie ofiary stalinowskiego Wielkiego Terroru z lat 1937-1938.

Prezydent.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. kojoto
    kojoto :

    To będzie test dla PiSu i tego człowieka. Czy pokaże, że szanuje pamięć tylko tych, na których pozwalaja nasi wrogowie, czy też potrafi uszanować panięć wszystkich polskich ofiar ludobójstwa. Jeśli nie okaże szacunku ofiarom nazistów upadlińskich – w/g mnie nie ma sie po co pokazywać w Polsce, podobnie zresztą jak kaczyńscy – i jeden i drugi – którzy nigdy nie skorzytali z okazji, żeby oddać hołd bestialsko pomordowanym Polskim rodzinom.