Wypowiadając się dla telewizji TVN24, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak z entuzjazmem wyrażał się o ewentualnym przyjęciu nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu bądź Afryki.

Jaśkowiak wystąpił wczoraj w programie TVN24 „Fakty po Faktach”. Dyskusja, która miała dotyczyć coraz większych napięć i agresji w Polsce na tle politycznym, zeszła na temat imigrantów. Dyskutujący odnosili się w nim między innymi do oporu polskich władz wobec planu Komisji Europejskiej, która chce narzucić Polsce przymus przyjmowania imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, którzy nielegalnie przeniknęli na terytorium innych państw unijnych.

Prezydent Poznania uzurpował sobie nawet prawo do działania na tej, dotyczącej suwerenności państwowej, płaszczyźnie. „Jako samorządowcy uważamy, że musimy mówić jednym głosem. Bo to nie rządzący, nie Jarosław Kaczyński poniesie ewentualne konsekwencje unijnych sankcji, ale my” – twierdził Jaśkowiak, odpowiadając na pytanie, czy podtrzymuje swoją wcześniejszą deklarację chęci przyjmowania imigrantów. „Tak, podtrzymuję ją” – mówił Jaśkowiak, informując przy tym, że konsultował się z politykami opozycji – „Rozmawiałem o tym nie tylko z Grzegorzem Schetyną, dzisiaj rozmawiałem z Ryszardem Petru, z wieloma samorządowcami”. W imieniu swoich rozmówców deklarował – „Patrzymy na to jednoznacznie”, nazywając sprawę „kwestią przyzwoitości, empatii”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Prezydent Poznania stwierdził nawet, że w jego mieście już przyjmowani są uchodźcy, których oceniał w samych superlatywach – „Nie ma się czego bać. To są osoby, które wzbogacają nasze miasto, prowadzą tutaj biznesy” – jak twierdził.

Czytaj także: Władze Poznania zablokowały odegranie hymnu przez Wojsko Polskie [+VIDEO]

tvn24.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jaro7 :

    Ale konsekwencje przyjęcia imigrantów poniosą mieszkańcy Poznania a nie prezydent Jaśkowiak.I o ile wiem został wybrany na to stanowisko jako przedstawiciel interesów mieszkańców a nie lobby pro imigranckiego.Już dostał propozycję od Błaszczaka że mu przesiedli Czeczenów którzy jak zwykle sprawiają kłopot w jednej z miejscowości.Nie odpowiedział.