Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej poinformowała, że Andrzej Duda podpisał ustawę o zapewnieniu finansowania działań zmierzających do zwiększenia zdolności produkcji amunicji. Zadowolenie wyraził wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.
We wtorek 10 grudnia prezydent Polski Andrzej Duda podpisał ustawę o zapewnieniu finansowania działań zmierzających do zwiększenia zdolności produkcji amunicji. Zadowolenie wyraził wicepremier Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, który podziękował głowie państwa.
“Ustawa o finansowaniu działań zmierzających do zwiększenia zdolności produkcji amunicji z podpisem prezydenta! Dziękuję wszystkim za pracę nad projektem, parlamentarzystom za jednogłośne poparcie oraz Andrzejowi Dudzie za podpis pod ustawą. To kolejny dowód na to, że bezpieczeństwo Polski jest najważniejsze” – wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.
Ustawa o finansowaniu działań zmierzających do zwiększenia zdolności produkcji amunicji z podpisem prezydenta!
Dziękuję wszystkim za pracę nad projektem, parlamentarzystom za jednogłośne poparcie oraz @AndrzejDuda za podpis pod ustawą 🤝 To kolejny dowód na to, że…
— Władysław Kosiniak-Kamysz (@KosiniakKamysz) December 10, 2024
Przypominamy, podczas posiedzenia Rady Ministrów procedowano projekt ustawy o zapewnieniu finansowania działań zmierzających do zwiększenia produkcji amunicji kal. 155 mm. Ma ona na celu stworzenie skutecznego systemu finansowania działań zmierzających do zwiększenia zdolności produkcyjnych w krajowym przemyśle zbrojeniowym.
Fundusz Inwestycji Kapitałowych uzyska około 3 mld złotych na cel określony ustawą, z czego 2 mld złotych będą pochodziły z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej, a 1 miliard będzie pochodził ze skarbowych papierów wartościowych. Wspomniany Fundusz będzie wspierał zakłady zbrojeniowe planujące budowę fabryk amunicji.
W środę 28 listopada Sejm uchwalił ustawę mającą na celu rozwój krajowej produkcji amunicji. Za ustawą zagłosowali wszyscy obecni na posiedzeniu posłowie – 424 osoby. Podczas debaty odrzucono poprawkę zgłoszoną przez klub PiS, który proponował, aby środki na inwestycje pochodziły z budżetu Ministerstwa Aktywów Państwowych, a nie MON. Poprawkę poparło 179 posłów, 230 było przeciw, a 16 wstrzymało się od głosu.
prezydent.pl/Kresy.pl
Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!