Reuven Rivlin, prezydent Izraela, skomentował słowa premiera Mateusza Morawieckiego o tym, że Żydzi byli również wśród sprawców Holokaustu.

Jak stwierdził Revlin otwierając Konferencję Przewodniczących Najważniejszych Organizacji Żydowskich, „Mówienie, że nasi rodacy współpracowali z nazistami to nowe dno”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3104.49 PLN    (14.11%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Izraelski prezydent dodał, że „Dziś, bardziej niż zwykle, musimy pracować nad edukowaniem świata, w tym nawet niektórych jego przywódców w kwestii mrocznych czasów, w których straszliwe zbrodnie były popełniane przez nazistów i ich zwolenników”.

Mateusz Morawiecki przypomniał podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa powiedział, że wśród sprawców zbrodni w czasie II wojny światowej byli także Żydzi. Izraelskie media i politycy oskarżyli premiera o negowanie Holokaustu.

Premier Polski przemawiał w sobotę podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Po przemówieniu, w trakcie czasu na pytania dziennikarz Ronen Bergman przedstawił historię matki, która miała przeżyć Holokaust, jednak wielu członków rodziny miało ponieść śmierć, ponieważ zostali zadenuncjowani przez Polaków. Izraelski dziennikarz stwierdził: „Gdybym opowiedział jej historię w Polsce, byłbym uznany za przestępcę. Co wy próbujecie zrobić? Dolewacie oliwy do ognia”.

Morawiecki odpowiedział dziennikarzowi m.in.: „Jest to niezmiernie ważne, aby zrozumieć, że oczywiście nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy zbrodniarze. Tak jak byli żydowscy zbrodniarze, tak jak byli rosyjscy zbrodniarze, czy ukraińscy – nie tylko niemieccy”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kompleks Izraela 

Kresy.pl / Rzeczpospolita

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zefir
  zefir :

  Prezydencie Rivlin,im bardziej cnotliwość Żydów propagujecie,tym więcej swego dna pokazujecie.Wasza kłamliwa edukacja świata na psu budę się zda.Świat to zna,że Żydzi też nad Żydami się znęcali,że Żydzi też Żydów i nie tylko,mordowali,w czym żydowskie kapa,żydowska policja,Sanderkomanda,judenraty,czy żydokomuna przodowały,z hitlerowcami i bolszewikami kolaborowały.

 2. donald
  donald :

  (Konzentrationlager) były przez niemców budowane w ramach planu całkowitej exterminacji polskich elit: inteligencji, ziemiaństwa i duchowieństwie. Zresztą w porozumieniu z ruskimi i na wzór ruskich łagrów. Takie też wstępnie było przeznaczenie obozów Stutthof i Auschwitz. W latach 1940 – 1941 Żydzi trafiali tam pojedynczo, jako przedstawiciele polskiej inteligencji. Realizacja niemieckiego planu całkowitej likwidacji Żydów w Europie (Endlösung der Judenfrage) zaczęła się na dobre dopiero po sławnej konferencji w Wannsee na początku 1942 roku.
  Obozy koncentracyjne – jakby je nie nazwać – był od początku do końca tylko i wyłącznie niemieckie, inne określenia to przejaw świadomej manipulacji albo głupoty. Ewentualnie jednego i drugiego.