Prezydent Czech Miloš Zeman skomentował w czasie telewizyjnego wywiadu węgierską ustawę, która zakazuje udostępniania niepełnoletnim jakichkolwiek treści “przedstawiających lub promujących homoseksualizm lub zabiegi zmiany płci”. Wyraził opinię, że osoby transpłciowe są dla niego “obrzydliwe”. Podkreślił, że zmiana płci jest rodzajem okaleczenia. Skrytykował też działania ruchu LGBT, a parady równości określił mianem “bezsensownych”.

Jeśli przechodzi się operację zmiany płci, w zasadzie popełnia się przestępstwo samookaleczenia – powiedział Miloš Zeman zapytany o węgierską ustawę. “Każda operacja niesie ze sobą ryzyko i cóż, ci transpłciowi ludzie są dla mnie obrzydliwi” – dodał, cytowany w niedzielę przez “The Microsoft Network”.

“Viktor Orbán mówi, że nie jest przeciw osobom homoseksualnym, lecz przeciw manipulowaniu nie tylko rodzicami, ale też dziećmi w wychowaniu seksualnym” – podkreślił prezydent Czech. “Nie widzę powodu, by się z nim nie zgadzać, ponieważ jestem całkiem zirytowany sufrażystkami, ruchem Me Too i (festiwalem – red.) Prague Pride” – dodał.

Podkreślił, że należenie do mniejszości seksualnej jest “wewnętrzną sprawą”. Zaznaczył, że gdyby był młodszy, zorganizowałby w Pradze dużą demonstrację osób heteroseksualnych, w celu pokazania, “jakie to bezsensowne”. Zwrócił uwagę, że chodzi o “intymne sprawy”.

Przypomnijmy, że Węgierskie Zgromadzenie Narodowe przegłosowało w połowie czerwca br. ustawę mającą między innymi chronić tożsamość płciową dzieci. Projekt ustawy poparli parlamentarzyści partii Viktora Orbána oraz koalicyjnej Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP). Natomiast partie liberalnej i lewicowej opozycji zdecydowanie krytykowały projekt jako ich zdaniem dyskryminujący osoby homoseksualne i transseksualne. Większość opozycyjnych deputowanych nie wzięła udziału w głosowaniu. Jedynie opozycjoniści z Jobbiku poparli poprawki.

Nowe prawo zakazuje propagowania homoseksualizmu w szkołach, a także propagowania zmiany płci czy twierdzeń, że dzieci są innej płci niż biologiczna. Zajęcia dotyczące spraw płci będą mogli prowadzić w szkole wyłącznie nauczyciele bądź osoby zarejestrowane w specjalnej państwowej ewidencji co jest odczytywane jako działanie mające nie dopuścić do wkraczania do szkół organizacji LGBT z ich agendą.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zgodnie z nową ustawą dziecko będzie identyfikowane od urodzenia zgodnie z jego płcią biologiczną. Promowanie homoseksualizmu lub transseksualizmu wobec nieletnich będzie karane na równi z przedstawianiem im treści pornograficznych.

Zobacz także: Węgry: Sąd ukarał lewicowy dziennik „Nepszava” za karykaturę przedstawiającą Jezusa

msn.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply