Trwająca pomoc wojskowa dla Ukrainy może wywołać globalny konflikt – oświadczył w sobotę prezydent Bułgarii Rumen Radew. Jego zdaniem “dostarczenie broni do Kijowa oznacza gaszenie pożaru benzyną”.

Radew oświadczył, że “najwyższą wartością jest pokój i życie ludzkie”. “Dostarczenie broni do Kijowa oznacza gaszenie pożaru benzyną, oznacza przyznanie, że ofiar będzie dużo więcej” – dodał, cytowany w sobotę przez rosyjską państwową agencję TASS. Jego zdaniem pomoc wojskowa dla Kijowa oznacza “zgodę ze stanowiskiem”, że konflikt “należy toczyć aż do całkowitej klęski jednej ze stron”, co nieuchronnie i stopniowo wciąga kraj “w światowy konflikt i możliwość samozniszczenia nuklearnego”.

Stwierdził, że jego kraj “nie powinien wysyłać broni do podsycania tego konfliktu”.

“Moim obowiązkiem jako prezydenta jest myśleć i solidaryzować się z większością Bułgarów” – dodał.

Zobacz także: Prezydent Bułgarii o perspektywie Ukrainy w NATO – najpierw pokój, potem członkostwo

Wyraził opinię, że konflikt zbrojny przybiera na sile, poszerza zasięg i prowadzi do wyczerpania i globalnej katastrofy gospodarczej, której Europejczycy już doświadczają.

Zobacz także: „Stanowisko Bułgarii jest wypracowywane w Sofii, a nie w Kijowie”. Spór prezydenta z rządem

tass.com / Kresy.pl

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. r2d2
  r2d2 :

  Może niech zaapeluje to Putasa aby zabrał swoich żołdaków z Ukrainy? Wtedy konflikt się zakończy i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie?
  A może Pan Rumen Radew zapomniał dla czego Bułgaria jest biedna a np. Niemcy czy Holendrzy bogaci. A może stęsknił się za Ruską okupacją a czasów komunizmu? Powinien wiedzieć ilu Bułgarów zapłaciło życiem za marzenie o wolności. Dzisiaj za to marzenie płacą Ukraińcy i o tym się jakoś Pan Rumen Radew nie zająknął.

  • Kasper1
   Kasper1 :

   Radew chce aby na Ukrainie przestali ginąć ludzie. Także ukraińscy żołnierze. Radew chce także uniknąć katastrofy dla reszty Europy i dla Świata a Ty siedzisz bezpiecznie za kompem i w swojej naiwności myślisz, że Polsce nic nie grozi. Chrzanisz coś o biedzie Bułgarii ale widać, że głęboko masz zwykłych ludzi i w imię mrzonek swoich banderowskich przyjaciół chciałbyś kosztem zwykłych ludzi “ostatecznego zwycięstwa” banderowców. Najwyraźniej zapomniałeś o “ostatecznym zwycięstwie” które 9 maja 1945 odnieśli idole Twoich banderowskich przyjaciół.

   • r2d2
    r2d2 :

    Jak chce aby przestali ginąć ludzie to powinien apelować do Putasa aby zabrał żołnierzy na teren ZSRR …. a nie to dzisiaj nazywa się Rosja (a jak będzie nazywać się jutro? KROSTA?).
    Polska zawsze była zagrożona ze strony Ruskich więc nic odkrywczego nie powiedziałeś, bo ruski od wieków był wrogiem i tyle w temacie.
    Bułgaria tak jak Polska była biedna i okupowana przez komunistów z ZSRR za o którym Putas tęskni tak jak za mamusią.
    A banderowskich, OUN i UPA już chyba pisałem 🙂 rozliczy ich Polska i Ukraina a nie ruska swołocz która zagraża od wieków wszystkim w Polsce i okolicach.

    au revoir tępa strzało hahahaha 🙂

     • r2d2
      r2d2 :

      Wspólnymi wrogami Polaków, Ukraińców, Litwinów, Estończyków, Łotyszy, Gruzinów, Mołdawian, Czechów i innych narodów okupowanych są Ruskie onuce którym się wydaje że wszyscy wymienieni należą do Ruskiej strefy wpływów.
      Ruskie onuce tego nie zrozumieją bo chcą powrotu do stanu z okresu ZSRR 🙂 a tego właśnie nie chcemy.

      Posdumowując
      au revoir onuco 🙂

     • Kasper1
      Kasper1 :

      Mylisz wrogów z POTENCJALNYMI PRZECIWNIKAMI w EWENTUALNEJ, PRZYSZŁEJ wojnie bo takowym przeciwnikiem Polski, Litwy, Łotwy, Estonii i Czech (nie wiem skąd Gruzja i Mołdawia) byłaby najprawdopodobniej Rosja natomiast NAJWIĘKSZYM WROGIEM Polski są neobanderowskie władze Ukrainy i ze zrozumiałych względów nie przyznają tego jedynie pożyteczni idioci banderowców lub banderowskie trolle zwane także banderonucami 🙂

     • r2d2
      r2d2 :

      Rosja to nie potencjalny ale JEDYNY wróg :), jedyny który ćwiczy atak nuklearny na polskie miasta, więc jedynym WROGIEM są RUSCY.

      NATO ma obronić Polskę przed Ruskimi bo to jedyny (poza Ukrainą) kraj z którym polska graniczy i który nie jest w NATO.
      Twoja ignorancja albo “zaciemnianie” faktów świadczą o proruskiem postawie i punkcie widzenia rodem z NKWD czy tam KGB z której wywodzi się Putas.

     • Kasper1
      Kasper1 :

      Przez 45 lat atak nuklearny na Polskę ćwiczyli Amerykanie a fakt, że teraz robią to Rosjanie jest konsekwencją naszego przystąpienia do NATO w 1997 roku. Fakt, że tego nie wiesz lub udajesz, że nie wiesz powinien być dla Ciebie żenujący. Rosja jest tylko POTENCJALNYM PRZECIWNIKIEM w EWENTUALNEJ, PRZYSZŁEJ wojnie a PRAWDZIWYM WROGIEM są neobanderowskie władze Ukrainy i potwierdzają to na każdym kroku.

    • Roman1
     Roman1 :

     Rosja przez 15 lat istnienia Ukrainy nie napadła na nią, gdyż:
     – nie było zbrojnego puczu,
     -Rosjanie zamieszkali na Ukrainie, a są ich miliony, nie byli prześladowani, a zwłaszcza mordowani, jak w Odessie,
     – nie ostrzeliwano Donbasu, który sprzeciwił się puczowi,
     – Ukraina nie prowadziła agresywnej, wrogiej Rosji i Rosjanom polityki.
     Gdyby zamiast Rosjan na Ukrainie byli jankesi, których prawa byłyby naruszane, wojna z udziałem USA przeciwko Ukrainie wybuchłaby w 2014 roku zaś TVP cały czas chwaliłaby USA za jej walkę o demokrację.

  • franciszekk
   franciszekk :

   Należy przyjąć FAKT, że USA kierowało się zawsze i nadal się kieruje bezwzględnym INTERESEM!
   Wrogiem nr (1 ) USA są obecnie tylko i wyłącznie Chiny, które niepostrzeżenie urosły do potęgi gospodarczej i militarnej i zagrażają hegemonii USA.
   Celem USA jest tylko i wyłącznie MAX osłabienie Rosji na tyle aby ewentualny sojusz Chiny – Rosja był nie realny lub NIC nie znaczył!
   Ukraina jest tylko pionkiem na szachownicy – OKRUTNA prawda!
   Przykład z historii to tzw. Konferencja w Jałcie gdzie Brytole i Jankesi „przehandlowali” cynicznie Polskę przekazując ją jak zużytą i nie potrzebną już dla nich szmatę dla ZSRR!
   Czy w walce o hegemonię z Chinami potrzebna jest dla USA atomowa wymiana ciosów z Rosją?
   Chiny tylko na to czekają aby wejść do akcji w odpowiednim i dogodnym dla nich momencie!!!…
   Jak nadarzy się korzystna sytuacja tj. przeciągnięcie na stronę USA Rosji, to Ukraina zostanie złożona na ołtarzu jak biblijny ofiarny baranek podobnie jak kiedyś PERFIDNIE było z Polską w Jałcie!
   Sytuacja dla USA jest znakomita bo to nie Amerykanie giną MASOWO a tylko Ukraińcy i Rosjanie!
   Interes, interes, i jeszcze raz INTERES wielkich graczy o hegemonię nad innymi krajami. Przy okazji dodatkowym narzędziem dla ZNIEWALANIA jest stosowana ogłupiająca ideologiczna papka przeznaczona dla ludzików NIE potrafiących logicznie i trzeźwo myśleć.
   Dotychczasowy hegemon (USA) rozdaje umiejętnie tzw. karty aby była równowaga sił Ukraina/Rosja a Chińczycy bacznie obserwują rozwój sytuacji przez wąskie szparki w oczodołach!