W Amerykańskim kongresie powraca temat roszczeń żydowskich wobec Polski. Grupa 46 kongresmenów naciska na Departament Stanu, by ten ponownie zajął się restytucją majątków należących przed woja do ludności żydowskiej. O sprawie napisał w wydaniu sobotnio-niedzielnym „Nasz Dziennik”

200 miliardów złotych – takiej kwoty oczekują od Polski niektóre środowiska żydowskie. Ma to być rekompensata za majątek należący, przed II wojną światową, do Żydów , a potem przejęty przez Niemców, następnie komunistów, a obecnie użytkowany przez państwo polskie lub polskich obywateli. Zwrotu tych majątków lub wypłaty rekompensat domaga się 46 Kongresmenów. W liście do sekretarza Stanu Johna Kerrego, piszą:

„70 lat po holokauście i 25 lat po upadku żelaznej kurtyny istotny odsetek nieruchomości niegdyś należących do Żydów, skonfiskowanych przez nazistów i ich kolaborantów podczas holokaustu, nie został zwrócony prawowitym właścicielom lub ich spadkobiercom”

List, podpisany zarówno przez demokratów jak i republikanów, odnosi się do deklaracji z Terezina z 2009 roku. Postuluje ona jak najszybsze uregulowanie kwestii majątków należących do gmin wyznania mojżeszowego i organizacji żydowskich. Problem w tym, ze te sprawy w Polsce reguluje ustawa z 1997 r. Gminy żydowskie odzyskały już majątek i to wielokrotnie większy od ich potrzeb. Dziś wspólnota mojżeszowa liczy kilka tysięcy osób. Przed wojną było to ponad 3 miliony. Autorzy listu odnoszą się tez do majątków prywatnych należących do żydów.

Przedwojenna Rzeczpospolita miała 35 mln obywateli. To byli obywatele Polscy różnych narodowości. Polska była krajem wielu mniejszości narodowych. Bardzo trudne jest teraz takie klasyfikowanie mienia ze względu na narodowość– powiedział europoseł Janusz Wojciechowski.

Żadne prawo nie odróżnia mienia żydowskiego i nieżydowskiego. Obywatele, których majątek przejęło państwo powinni być równo traktowani. Część wpływowych środowisk żydowskich oczekuje także zwrotu majątków, których właściciele nie żyją, zginęli w czasie wojny i nie pozostawili po sobie spadkobierców.

Jeśli Polacy powinni coś od tych środowisk usłyszeć to słowo „dziękuję” – za to, co Polacy robili wobec Żydów podczas II wojny światowej, często narażając własne życie. Natomiast jeśli te środowiska mają jakieś roszczenia, to najlepiej by było, żeby składali je do państwa niemieckiego bo to Niemcy są odpowiedzialni za drugą wojnę światową– wskazuje poseł Jan Dziedziczak.

w Polsce nadal nie ma ustawy reprywatyzacyjnej, która raz na zawsze rozwiązałaby problem majątków przejętych przez państwo. Brak tej ustawy powoduje wiele nadużyć. Część majątków byli właściciele odzyskują na mocy wyroków sądowych, ale wiele nieruchomości przejmowanych jest przez wyłudzenie na podstawie fałszywych dokumentów. List amerykańskich kongresmenów może mieć dla polski poważne konsekwencje.

– Tu, wydaje się, chodzi o pewną akcję polityczną, która jest mocno niebezpieczna dla Polski– podkreśla prof. Mieczysław Ryba.

Na czym to niebezpieczeństwo polega? Z jednej strony gigantyczne koszty odszkodowań, z drugiej szkodzenie wizerunkowi Polski na świecie. Kongresmeni wykorzystują sytuację, że Polska stara się o zwiększenie obecności amerykańskiego wojska. Na razie nie ma odpowiedzi Johna Kerrego na list.

TV Trwam News/RIRM

Czytaj kolejny artykuł
17 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. kp
  kp :

  Kilka wątków. 1. Dlaczego władze III RP nie dokonały reprywatyzacji, czy dlatego aby czerwone hordy mogły nadal sprawować władzę ekonomiczną w tym kraju? Reprywatyzacja mogłaby wzmocnić dawne środowiska, a te może za jakiś czas zaproponowałyby nowe rozwiązania w życiu publicznym. 2. Zgoda na takie postawienie sprawy „zwrot za mienie pożydowskie (komu, gdy spadkobiercy nie żyją?)”, natychmiast otwiera pytanie o majątki niemieckie, ukraińskie, białoruskie, litewskie. 3. A co z majątkami polskimi zrabowanymi przez Rosję i Niemcy podczas II WŚ. 4. To trochę także obraz tego, jakim „sojusznikiem” jesteśmy dla USA. Nie jest to chyba poważne traktowanie Polski. Inicjatorzy chyba zdają sobie doskonale sprawę z tego, kto rozpoczął wojnę, kto na niej skorzystał, a kto zyskał. Polska i Polacy stracili bardzo wiele istnień i majątku, a teraz mamy uregulować kolejny rachunek wg. amerykańskich senatorów? Ostatnia wypowiedz szefa FBI oraz wypowiedzi wcześniejsze Obamy powinna być już ostrzeżeniem nad Wisłą, aby nie ufać Ameryce całkowicie!

  • mrciemnosc
   mrciemnosc :

   Polska od wielu już lat dokonuje reprywatyzacji. Wszystko zaczęło się jednego orzeczenia Sądu Najwyższego w 1993, gdzie sędziowie zachłyśnięci wolnością otworzyli drogę do zwrotu majątków spadkobiercom dawnych właścicieli. Jest cichutko, mało się o tym mówi, ale wiele nieruchomości zostało dawnym właścicielom zwrócone. Szczególnie żal bierze w Warszawie, gdzie lewobrzeżna część została zniszczona w 90%, została następnie odbudowana, a spadkobiercy teraz dostają nieruchomości atrakcyjne, odbudowane nie przez nich, ale przez Naród i nawet nie muszą zwracać nakładów, jakie poczyniono, by te nieruchomości były atrakcyjne. Ludzie, którzy pozostawili ziemie na kresach, mieli przez dziesięciolecia przepisy o zarachowaniu pozostawionego mienia na poczet mienia, które nabywali w Polsce. Oczywiście nigdy nie będzie tak, że majątki znacjonalizowane przede wszystkim w pierwszych latach PRL zostaną zwrócone w sposób sprawiedliwy. Tym niemniej pozostawiono spadkobiercom byłych właścicieli wiele furtek do zwrotu znacjonalizowanych lub utraconych majątków. A żydowskie roszczenia? Przecież odchodzimy od ładu powojennego, a dawni alianci zachodni również nasz rząd zrobili bardzo dużo, by relatywizować wszystko, co zaistniało w czasie i po II wojnie światowej. Jeżeli sami Polacy głośno biją się w piersi i mówią, ze też byli katami Żydów, że pomagali nazistom itp. Przecież niszczone są pomniki czerwonoarmistów. Przecież Auschwitz wyzwolili Ukraińcy a nie czerwonoarmiści. I to nie Rosja odchodzi od tamtego ładu, a właśnie my i Europa Zachodnia. Jeżeli nie umiemy uszanować prawdy historycznej , to jak my sami mamy się bronić przed żydowskimi roszczeniami i tekstami o polskich obozach zagłady? PRL była zła. A jaka była II RP? Niewydolna, słaba gospodarczo, w ogonie Europy jeśli chodzi o bogactwo, zapożyczona, rozdzielana przez ruchy nacjonalistyczne (głównie niemieckie i ukraińskie), nie umiejąca zunifikować pięciu systemów prawnych w jeden. Przedstawiciele II RP skompromitowali się na całego. I tym osobom lub ich spadkobiercom należałoby zwrócić wszystko jak leci? Nasze granice zachodnie istnieją tylko dzięki uznawaniu trwałości ładu powojennego. Jeżeli UE kiedyś się rozpadnie, to w warunkach relatywizmu historycznego słaba Polska może zostać ponownie okrojona. Nie ma chyba też co zapominać o pretensjach ukraińskich nacjonalistów do części naszych płd-wschodnich województw. Czy dla Was zakłamywanie historii, poniżanie polskości, osłabianie znaczenia RP na arenie międzynarodowej i szkodliwa orientacja polityczna w kierunku Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Izraela nie łączy się z atakami w kwestii żydowskich roszczeń i wpieraniu Polakom, że jesteśmy współodpowiedzialni za Holokaust?

  • sylwia
   sylwia :

   W liście tym są fałszerstwa. W czwartym ustępie są takie zdania: 1. ‘ … Unfortunately, many nations that endorsed this declaration have not fully addressed the retitution of Jewish communal, private and heirless property…’ (Niestety, wiele narodów, które przyjęły tę Deklarację [Terezin Declaration, 2009 r., mój komentarz] nie dokonało pełnego zwrotu żydowskiej własności komunalnej, prywatnej i bez spadkobierców…’ 16 lipca 1960 r. Polska zawarła traktat z USA, który w Art. IV opiewa o kompensacji obywateli USA. Wszystkie zgłoszone roszczenia zostały zaspokojone. Gdyby Skretarz Stanu USA John Kerry [Kohn] teraz występował z nowymi roszczeniami, byłoby to pogwałceniem tego traktatu przez USA. Powstaje pytanie jaki spadkobierca ma się dopominać o własność, ktora nie ma spadkobierców. 2. ‘… Poland, home to the largest pre-Holocaust Jewish community, has no law on private property…’ (W Polsce, siedlisku największej żydowskiej społeczności przed holokaustem, nie ma prawa o własności prywatnej). Polski Kodeks Cywilny zawiera liczne artykuły odnośnie własności prywatnej i jej zabezpieczenia (www.ihlublin.pl/pliki%20do%20pobrania/kodeks_cywilny.pdf). List do Sekretarza Stanu podpisali następujący kongresmeni: Joseph Crowley, Theodore Deutch, Grace Meng, Chris Smith, Leonard Lance, Alan Lowenthal, Jeff Fortenberry, Bob Dold, Sean P. Maloney, Steve Cohen, Sander Levin, Charles Rangel, Carolyn Maloney, Mark DeSaulnier, Bill Johnson, Brad Sherman, Judy Chu, Tom Price, Susan Davis, Nita Lowey, Brett Guthrie, Randy Weber, Curt Clawson, Dan Newhouse, Lee Zeldin, Trent Franks, Kathleen Rice, Albio Sires, Ted Lieu, Patrick Murphy, James P. McGovern, Lois Frenkel, Eric Swalwell, David Cicilline, Steve Israel, Derek Kilmer, Jose E. Serrano, Alcee Hastings, Jerrold Nadler, Debbie Wasserman Schultz, Frederica Wilson, Juan Vargas, Ron DeSantis, Bob Latta, Bill Pascrell i Marc Veasey. Co najmniej 17 tych ludzi to Żydzi, 37% podpisujących. Żydowska ludność w USA wynosi 1,8% ( http://www.pewresearch.org/fact-tank/2013/10/02/how-many-jews-are-there-in-the-united-states/). Należy podkreślić, że w latach 1948 – 1971 Polska zawarła dwustronne porozumienia o zadośćuczynieniu żądaniom własnościowym Żydów i nie Żydów obywateli, Austrii, Belgii, Luksemburga, Kanady, Danii, Francji, W. Brytanii, Grecji, Holandii, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii i USA. Wszystkie zgłoszenia były i są rozpatrywane wedle warunków tych porozumień. Spodziewamy się, że Kerry [Kohn] (judaism.about.com/od/jewishgenealogy/a/jewpas_kerry.htm) wystąpi w Warszawie z pozaprawnymi żądaniami wobec Polski. Będzie to próba wyłudzenia i rabunku.

 2. jaroslaus
  jaroslaus :

  Parchy u władzy, o których wiadomo, że są parchami – prezydent Stolzman, syn enkawudzisty, dwóch marszałków sejmu z b.wysoko postawionych w KPP tatusiów – Borowski/Berman i Dorn/Dornbaum, ministrowie spraw zagranicznych – Geremek/Lewertow, Rotfeld/Rothfeld, Meller, minister gospodarki Rostowski/Rothfeld – kuzyn Rotfelda, poseł Śpiewak/Stinger, Szejnfeld. Plus cała masa łachów odnośnie których jest podejrzenie, że są parchami oraz ci, który się ukrywają. I oni mieliby coś zmienić? Jest jeszcze plejada dywersantów jak wnuk czekisty. Pfu.

 3. jerzyjj
  jerzyjj :

  Zalew ogłupienia trwa. Udział w tym mają dziennikarze i pozbawieni skrupułów politycy. Pierwsi gonią za sensacją za wszelką cenę, żeby tylko zapełnić czas antenowy i szpalty gazet, drudzy świadomie kłamią i rozpowszechniają oszczerstwa, z pomocą tychże dziennikarzy. Jedni i drudzy są na bakier z dobrym smakiem, przyzwoitością i moralnością.
  POLAKU JESLI JESZCZE POTRAFISZ SPRÓBUJ POMYŚLEĆ …
  Pułapką zastawioną przez media jest stopniowe, mówiąc kolokwialnie, „odmóżdżanie” odbiorców, czyli pozbawianie ich umiejętności samodzielnego myślenia.
  Człowiek z natury jest bytem myślącym, to jednak prawidłowego myślenia musi się nauczyć. Chodzi tu o proces tworzenia pojęć (abstrakcja), jak i sądzenia, a także rozumowania (wyciągania prawdziwych wniosków z prawdziwych przesłanek).
  Tego uczy logika, której jednak nie ma w programie edukacji. Dzięki temu media mają ułatwione zadanie, ponieważ większość odbiorców nie potrafi tworzyć poprawnych uogólnień ani wyciągać prawidłowych wniosków. Wskutek tego albo przyjmuje wnioski bezkrytycznie, albo też daje się uwieść błędnym rozumowaniom zwanym sofizmatami.
  >>> Ten brak logiki w edukacji szkolnej przynosi straszne żniwo na poziomie intelektualnego niedorozwoju większości Polaków. <<< Są oni łatwo podatni na medialną manipulację, jak również na propagandę i indoktrynację. Trzeba pamiętać, że myślenie pozbawione kultury logicznej przychodzi z wielkimi oporami, jest trudne, więc człowiek VIDE POLAK, by pozbyć się tego trudu, woli gotowe rozwiązania, nawet jeśli są one złe lub fałszywe. I to jest powód, dla którego wierzy telewizji, bo telewizja ma na wszystko odpowiedź, nie zmuszając do myślenia. WYŁĄCZ WIĘC TELEWIZJĘ ODSTAW BRUKOWCE A WŁĄCZ RACJONALNE MYSLENIE...

 4. zefir
  zefir :

  Wszelkie roszczenia pod adresem Polski ze strony żydowskich spadkobierców majątków w granicach RP,są NIEUZASADNIONE! 16 lipca 1960r rząd PRL zawarł z rządem USA układ /umowę/,tzw umowę indemnizacyjną dotyczącą roszczeń żydowskich obywateli Stanów Zjednoczonych pod adresem Polski.Strona polska opłaciła w umownym terminie,umowną kwotę 40 mln USD i umowa weszła w życie bez żadnych zastrzeżeń ze stronu USA.Zgodnie z umownymi regulacjami rząd Stanów Zjednoczonych bierze na siebie regulację wszelkich ewentualnych żydowskich roszczeń z tytułu majątków utraconych w Polsce w wyniku IIWŚ.W tej umowie rząd USA zobowiązał się również do przeciwdziałania wszelkim ewentualnym roszczeniom żydowskich spadkobierców obywateli USA pod adresem Polski.Dla przypomnienia: http://www.michalkiewicz.pl/do_sciagniecia/uklad_miedzy_rzadem_prl_a_rzadem_usa_dotyczący_roszczen.pdf Analogiczne umowy indemnizacyjne Rząd PRL podpisał z 14-oma państwami,m.innz : W Brytanią,Kanadą,Francją,łochami,Szwecją,Norwegią,Danią,Holandią,Belgią,Grecją.W śwetle tej umowy z rządem USA,parchaci winni odpie..olić się od Polski.

  • fiesta
   fiesta :

   Co za pierdoly wypisujesz…. Stalin sam wzial polskie ziemie jako zdobyczne i jego zamiary co do losow Polski i Polakow sa widoczne w:
   1. Tajnym pakcie pomiedzy ZSRR a III Rzesza, zawartym w sierpniu 1939r – CZWARTY ROZBIOR POLSKI.
   2. Wywozce okolo 1.8 miliona Polakow (zima 1939/1940r.) zamieszkalych na Kresach wschodnich II RP w glab ZSRR do obozow pracy przymusowej.
   3. Wymordowanie ponad 20 tysiecy polskiej kadry wojskowej i inteligencji wiosna 1940r.
   4. Okupacja Polski po zakonczeniu II w.s. w Europie i oderwanie od Polski Kresow wschodnich II RP.
   5. Sfalszowanie wyborow w 1946r w Polsce.
   6. Zydo-stalinowska dyktatura w latach 1944-1956 w Polsce i drugi etap zbrodni Stalina i zydow z jego otoczenia na polskich patriotach.
   7. Zwabienie przez gen.NKWD I.Sierowa w marcu 1945r do willi pod Warszawa polskiego rzadu podziemnego (16 czlonkow) , wywozka do Moskwy, przetrzymywanie w wiezieniach NKWD i tortury. Trzy miesiace pozniej, w czerwcu 1945r odbyl sie proces pokazowy czlonkow polskiego panstwa podziemnego w Moskwie w/g prawa obowiazujacego w ZSRR i posypaly sie wyroki smierci i dozywocia na Polakow.
   Konferencje w Teheranie, Jalcie i Poczdamie sa z kolei dowodem na to, ze Polska byla pionkiem w grze wielkich mocarstw, gdzie decydowano o Polsce bez udzialu Polski w konferencjach. Poza tym najwiekszy wplyw na podjete decyzje mieli ADWOKACI DIABLA (zydostwo), ale tych informacji nie podaja zydowskie zrodla masowego oglupiania gojow w Polsce, zeby goje nie wiedzialy, ze to ZYDOSTWO jest winne, ani nie podaje tych informacji radziecka i rosyjska propaganda, poniewaz dawniej ZSRR, a teraz Rosja sa bezposrednimi beneficjentami bandyckiej i sqrwysynskiej polityki Stalina wobec Polski i Polakow.
   Polacy maja sluszne pretensje do rzadow W.Brytanii i Stanow Zjednoczonych, ze zostali zdradzeni przez aliantow i glowna w tym zasluga MIEDZYNARODOWEGO ZYDOSTWA (bankierow, przemyslowcow i doradcow Churchilla i Roosevelta), ktore stalo za plecami Churchilla i Roosevelta – nawet mapa powojennego podzialu Europy znana pod nazwa „MAPA GOMBERGA” (sporzadzona przez ZYDA), znana byla w srodowisku wysoko postawionych i wplywowych zydow w USA (LOBBY ZYDOWSKIEGO) , a na mapie jest pieczatka Departamentu Stanu USA z pazdziernika 1941r, podczas gdy USA przystapily do wojny w grudniu 1941r po ataku Japonczykow na Pearl Harbor, co bylo starannie zaprogramowanym wydarzeniem przez ZYDOW z otoczenia Roosevelta, zeby wciagnac USA do wojny, co umozliwilo zydowskiemu kapitalowi i zydowskim korporacjom w USA na czerpanie zyskow z wojny.

 5. jazmig
  jazmig :

  Prawowici właściciele żydowscy i ich spadkobiercy otrzymują zwrot wszystkiego lub rekompensatę finansową od dawna. Dlatego ten list kongresmenów jest bezczelnym kłamstwem. Tak naprawdę chodzi o forsę za mienie pożydowskie, którego właściciele nie żyją i nie istnieją ich spadkobiercy. Do tego mienia ma prawo wyłącznie kraj, którego oni byli obywatelami, a byli obywatelami Polski, a nie Izraela, ani USA.

 6. fiesta
  fiesta :

  Rzad USA nie ma zadnego prawa do ingerencji w sprawy obcego panstwa i takich praw nie maja rowniez sady amerykanskie – vide odrzucenie zydowskich pozwow przeciw Polsce o odzyskanie mienia zydowskiego przez sad Nowego Jorku w 2002r.
  Ponadto Polska uregulowala sprawe odszkodowan za majatki pozostawione przez obywateli polskich w Polsce, podpisujac umowe z USA i innmi krajami swiata oraz wyplacila umowne sumy pieniedzy.
  W zwiazku z powyzszym, Polska nie ma zadnych zaleglosci materialnych i finansowych wobec wrzeszczacego zydostwa, ktore ponownie domaga sie majatkow i pieniedzy.
  Ponadto w USA istnieje prawo, ze w przypadku braku spadkobiercow, majatek przechodzi na skarb panstwa. Kropka.
  MORAL: Zadnych dyskusji z wrzeszczacymi parchami zydowskimi, ktorzy chca wyludzic pieniadze od Polski . Koniec dyskusji.

   • fiesta
    fiesta :

    Dziekuje ! Dodatkowa informacja dotyczaca zydowskich metod w celu wyludzenia odszkodowan od Polski – strona ( http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Komisja-Kongresu-USA-niech-Polska-zwroci-mienie-fakty-o-Ameryce-2161 ).
    FRAGMENT…. 23-03-2006 12:47 (2K)

    WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC] -35-

    . (PEŁNY WYROK DOCKET 02-7844)

    W świetle powyższych wyroków ani Polska ani Austria nie ma obowiązku spłat jakichkolwiek odszkodowań jako rezultatu II Wojny Światowej. Niestety nie jest to zgodne z opinią kryminalistów w Białych Rękawiczkach działających pod ochroną specjalnych przywilejów Światowego Kongresu Żydowskiego, Amerykańskiej Ambasady w Warszawie i Polskiego Rządu.

    Począwszy od daty tego wyroku, 23 Marzec 2006, aż do chwili obecnej, były premier Marcinkiewicz, obecny premier D. Tusk i Prezydent L. Kaczyński rozpoczęli intensywne spotkania z WCJ w Waszyngtonie i Izraelem .
    Aby uniknąć egzekucji tego wyroku stworzyli Ustawę nr 133 i złożyli ją w Sejmie polskim gdzie obecnie się znajduje w rękach specjalnej komisji do tego celu powołanej. 27 Lutego, Światowe Organizacje Żydowskie przybyły do Polski i razem z Ambasadą USA zorganizowali na terenie ambasady tajne spotkania z przedstawicielami rządu polskiego aby podstępnie wyłudzić pieniądze od Narodu Polskiego.

    Oto grupa ludzi i organizacji zamieszana w tym międzynarodowym skandalu :

    University of Princeton Jan Tomasz Gross

    Federation of Polish Jews in America, Kalman Sultanik

    Jewish Telegraph Agency, Dinah Spritzer

    Jewish Claims Conference, Gideon Taylor

    Holocaust Restitution Committee, Yehudy Evron

    World Jewish Restitution Organization, Claims Conference, Israel Singer

    CIA , Financial Crimes Enforcement Network and White House ,Sidney J.Zabludoff

    American Jewish Committee , Andrew Baker

    Kryminaliści w Białych Rękawiczkach od wyłudzeń pieniędzy byli przyjmowani honorowo jak przystało dla Najwyższych namiestników obcych państw chociaż to oni w ciągu ostatnich 10 lat , zniesławiali , poniżali i ośmieszali wielki Naród Polski.
    Czy organizowanie tajnych spotkań na terenie ambasady USA nie jest udziałem w rabowaniu dóbr Narodu Polskiego?

    Poprzez ignorowanie wyroku Najwyższego Sądu USA obywatele tego Państwa i Ambasada USA w Warszawie znieważyli międzynarodowe prawo i stworzyli nadużycia w urzędzie publicznym. Amerykańska Ambasada popełniła nielegalny czyn w międzynarodowym biurze charakteryzującym się następująco :

    (i) jest to czyn nielegalny i popełniony z rozmysłem ( pracownicy wiedzieli o wydanym przez sąd wyroku )

    (ii) zdawali sobie sprawę z faktu iz czyn jest nielegalny i doprowadzi do zniszczenia gospodarki Polskiego Narodu.

    Amerykańska Ambasada pogwałciła i znieważyła specjalny przywilej dyplomatyczny który jest formą zabezpieczenia dyplomatów przed odpowiedzialnością sądową w Polsce. ( Konwencja Genewska w sprawie stosunków dyplomatycznych – Wiedeń 1961 )
    Czy Amerykańska Ambasada ma prawo naruszać sprawy niepodległego Państwa ?

    Uważamy iż załoga Ambasady USA i inni obywatele biorący udział w tym międzynarodowym przestępstwie powinni być odwołani do USA jako persona non grata i postawieni przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości.

    W czasie tego spotkania Amerykanie starali się dostać odszkodowanie po raz drugi.

    Między 1948 i 1971 , Polska podpisała porozumienia naprawiające szkody z USA,GB,Francją, Irlandią Lichtensztainem, Szwajcarią ,Norwegią ,Belgią , Luksemburgiem, Grecją i Szwecją. Na podstawie tych porozumień obywatele powyższych krajów otrzymali odszkodowania ryczałtem a bilans ewentualnych roszczeń przekraczający te sumy miał być wyrównane przez rządy poszczególnych krajów. ( Wldemar Gontarski , ekspert w międzynarodowym prawie , prof. Mariusz Muszyński, ekspert w sprawie odszkodowań).
    Występuje tu oczywisty dowód że Amerykanie stracili ochronę specjalnego przywileju i powinni być traktowani przez międzynarodowe i Amerykańskie prawo kryminalne jako zwykli obywatele .

    Polscy przedstawiciele reprezentują Polskę będąc zobowiązani przysięgą działać w jak najlepszym jej interesie więc poprzez zdradę tej przysięgi zobowiązani są do rezygnacji z zajmowanych stanowisk. „Ktoś kto dba o interesy Organizacji Żydowskich bardziej niż o własny kraj powodują wstyd i brak szacunku na niwie międzynarodowej. Ktoś kto żąda 100% odszkodowań , żąda w rzeczywistości 200% gdyż 100”% już otrzymał. (dr Waldemar Gontarski )

    Jesteśmy dozgonnie wdzięczni Amerykańskiemu systemowi Sprawiedliwości za właściwą ocenę rezultatów IIWS we Wschodniej Europie. Ameryka powinna być dumna z posiadania takich sędziów jak Mr. KEARSE , CABRANE and STRAUB.

    Po IISW Polska i reszta krajów Wschodniej Europy byli zdradzeni i oddani w niewolę ZSRR . Aktualny kryminalny akt jest organizowany przez grupę przestępców „w białych rękawiczkach ” którzy dla swej ochrony używają instytucji o organizacji posiadających specjalne przywileje i statuty zapewniające członkom bezkarność wobec prawa pod warunkiem jednak iż ich działalność nie jest kryminalna. Jest to już problem całego Zachodniego świata stworzony przez bardzo zdolnych i wykształconych ludzi którzy wygrywają z systemem sprawiedliwości lub gdy system działa w oparciu o formę lub przepisy postępowania sądowego ignorując właściwy temat sprawy sądowej. W skali jednego kraju , w Kanadzie , mamy sprawę sądową ,Bohdan Szewczyk v Real Estate Council of Ontario . W tym przypadku Interes zwany Re/Max Atlantic Canada działający w/g amerykańskiej koncesji Remax użył specjalnego przywileju i statutu RECO i usunął bezkarnie tysiące konkretów z interesu handlu nieruchomościami ( Kara za ten czyn w/g prawa : do 10 milionów dol i 5 lat więzienia ) Dwóch sędziów Sądu Apelacyjnego dla Prowincji Ontario , oboje profesorzy z Uniwersytetów w Toronto i Albercie , nie potrafili lub nie chcieli rozpoznać właściwie problem tej sprawy. Masowo występujący w Kanadzie problem ochrony przestępstw przez instytucje i osoby ( prawnicy) posiadający specjalne przywileje spowodował iż sprawę przekazano do Sądu Najwyższego Kanady.

    Przestępstwa wewnątrz Organizacji Żydowskich

    Jest to kolejny dowód na to że mamy do czynienia z „Kryminalistami w Białych Rękawiczkach ”.( Israel Singer jest tu wplątany ) Żydowska Federacja ze Szwajcarii (FSCI) żąda zwrotu funduszy od Światowego Kongresu Żydowskiego które nielegalnie zostały przesłane ze Szwajcarii do USA. Po zamknięciu swej placówki w Szwajcarii , WJC, przetransferował 1,2 miliona dol. Do prawnika do Izraela ,następnie do Londynu i w końcu do Nowego Yorku. Specjalne badania i raport wykonany przez prokuratora z NY wykazały że księgowość WCJ to nieszczęście , wykonywań jest ręcznie (mówi prof. Alfred Donath z FSCI). Rewizja rachunków wykonana przez Price Waterhouse Coopers wykazała że w latach od 1995 do 2004 wykonano szereg nielegalnych transferów funduszy.

    Zniesławienie

    Reprezentanci organizacji żydowskich I ich media prowadza międzynarodową akcję zniesławienia Polski i {Polaków aby zmusić ich do wypłaty wyłudzonych podstępnie „odszkodowań”.

    • fiesta
     fiesta :

     Ciag dalszy polemiki…. W poprzednim fragmencie znajduje sie informacja ukazujaca, jak POLSKOJEZYCZNE ZYDOSTWO U STERU WLADZY W POLSCE wraz ze swoimi ZYDOWSKIMI POBRATYMCAMI Z USA I IZRAELA LAMIE PODPISANE POROZUMIENIA MIEDZYNARODOWE I DZIALA NA SZKODE POLSKI I POLAKOW.
     Otoz sprawa odszkodowan dla obywateli polskich zydowskiego pochodzenia zostala zamknieta umowami miedzynarodowymi i na tym powinno sie zakonczyc.
     Tymczasem POLSKOJEZYCZNE ZYDY U STERU WLADZY W POLSCE (D.Tusk, L.Kaczynski, M.Jurek etc) wprowadzili projekt ustawy nr 133, ktory ZEZWALA ZYDOM NA WYSUWANIE ROSZCZEN MAJATKOWYCH WOBEC POLSKI !!!!!!!…. Oto informacja: „08.09.2006r. odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia – druk nr 133. Projekt owej ustawy ma ścisły związek z żądaniami środowisk żydowskich wypłaty im przez Polskę kwoty 60 – 65 miliardów dolarów za pozostawione mienie w Polsce po 1939r. – czego te środowiska nie ukrywają.”
     To wszystko bylo robione w wielkim pospiechu, bo ZYD L.Kaczynski mial jechac do Izraela, zeby zadowolic ZYDOW w IZRAELU i USA !
     Ten czyn jest po prostu RABUNKIEM POLSKI I POLAKOW PRZEZ POLSKOJEZYCZNYCH ZYDOW U STERU WLADZY W POLSCE, ZDRADA INTERESOW POLSKI…. i WIELKIM SQRWYSYNSTWEM !
     Ustawe poparly zdecydowanie wszystkie partie polityczne znajdujace sie w KNE-SEJMIE, za wyjatkiem SLD – tak wygladaly wyniki glosowania; ZAZNACZAM, ze PiS byl u wladzy:
     PiS – 147 glosow „ZA”, PO – 116 glosow „ZA”, SLD – 45 glosow „PRZECIW”, Samoobrona – 51 glosow „ZA”, LPR – 28 glosow „ZA”, PSL – 20 glosow „ZA”, Niezalezni – 6 glosow „ZA”, NKP – 5 glosow „ZA” – szczegolowe informacje sa na stronie ( https://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/09/rzecz-o-kaczynskich-marku-jurku-i-nie-tylko-zadymy-sejmowe-a-sprawa-odszkodowan-dla-zydow/ ).
     To jest klasyczny przyklad, ukazujacy przede wszystkim PERFIDIE ZYDOWSKICH SMIERDZIELI Kaczynskich, ktorzy po cichu, zeby Polacy nie dowiedzieli sie, chca okrasc Polske i Polakow !!!… i to od nich wyszedl pomysl zwrotu mienia zydowskiego, ktory w ogole nie nalezy sie zydom. Kropka.
     Dlatego jeszcze raz przypominam, zeby Polacy wiedzieli, ze musza odsunac ZYDOSTWO od wladzy i wplywow w Polsce !…. bo tu chodzi o BYC ALBO NIE BYC POLSKI I POLAKOW.