W środę o godz. 10 rozpocznie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej poświęcone wybuchowi w Polsce, w wyniku którego zginęły dwie osoby – poinformowała na Twitterze rzeczniczka NATO Oana Lungescu. Zostanie przeprowadzone na poziomie ambasadorów.

Posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej ma rozpocząć się o godz. 10. „Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg będzie przewodniczył posiedzeniu Rady Północnoatlantyckiej w celu przedyskutowania wczorajszej eksplozji we wschodniej Polsce, w pobliżu granicy z Ukrainą. Sekretarz generalny udzieli informacji mediom po spotkaniu” – oświadczyła Lungescu.

Rada Północnoatlantycka (NAC) to główny organ decyzyjny o charakterze politycznym w strukturze NATO. Każdy kraj członkowski ma w niej swojego reprezentanta. Rada zbiera się na różnych szczeblach co najmniej raz w tygodniu, oraz za każdym razem, gdy zachodzi taka potrzeba.

Jak podała stacja CNN, lot rakiety, która spadła na terytorium Polski, był śledzony przez samolot NATO, krążący nad polską strefą powietrzną. Dane ze śledzenia pocisku zostały przekazane Polsce i Sojuszowi. CNN powołuje się na natowskiego urzędnika.

„Dane wywiadowcze wraz ze ścieżkami radarowymi [tj. danymi ze śledzenia toru lotu rakiety-red.] zostały przekazane NATO i Polsce” – oświadczył urzędnik NATO. Nie powiedział jednak ani kto wystrzelił tę rakietę, która spadła w Przewodowie, ani skąd została wystrzelona.

Zobacz także: DPA: Biden mówił przywódcom G20, że w Przewodowie spadła ukraińska rakieta

nato.int / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz