Zdaniem polityka PiS każdy Polak powinien umieć posługiwać się bronią.

Każdy Polak zdrowy na ciele i umyśle, spełniający wszystkie wymogi, powinien móc mieć broń” – mówi poseł Stanisław Pięta.

Jego zdaniem, w obliczu zagrożeń, przed którymi stoi NASZ, należy uczyć Polaków posługiwania się bronią.

„W wyniku likwidacji poboru powszechnego kolejne roczniki nie nabywają umiejętności posługiwania się bronią”– mówi Pięta. „Trzeba ułatwić dostęp do broni dla klubów strzeleckich oraz rodzących się grup ochrony terytorialnej, tak by chętni mogli umiejętności rozszerzać”– podsumowuje poseł PiS.

stefczyk.info/KRESY.PL

21 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zan
  zan :

  To jak w końcu, bo nie wiem do czego poseł zmierza. ma być prawo do posiadania broni czy prawo do zapisania się do rządowej bojówki (zwanej dla niepoznaki obroną terytorialną), gdzie broń jest trzymana pod kluczem, a „żołnierz” traktowany jak pożyteczne bydlę i mięso armatnie?

  • krok
   krok :

   Masz rację, PIS nie da Polakom broni. W razie wojny będzie jak w 39. Setki tysięcy sztuk broni w magazynach przejęli Niemcy, a Polacy ginęli z braku amunicji. Macierewicz nie jest dobrym ministrem, trzeba normalnego Polaka, a nie oszołoma, który myśli tylko o urojonej zemście na ruskich. Już najwyższy czas byśmy zaczęli myśleć pragmatycznie, bo ten nasz romantyzm i pseudosojusze pozostawiał y tylko groby polaków i spaloną ziemię. Zawsze traktowani jak mięso armatnie.

   • czas_przebudzenia
    czas_przebudzenia :

    Myślenie w kategoriach „lepszych sojuszów” to wypisz-wymaluj aktualny pomysł PiS na bratanie się z banderowcami. Jedyną osłoną dla nas jest Wsparcie Boże, bo bez tego to możemy od razu kłaść się do grobów, tak jak to założyli w 1939 roku Niemcy i Sowieci. Jak widzimy Polacy nadal istnieją, III Rzesza poniosła totalną klęskę a Związek Sowiecki rozpadł się w drobiazgi. Dziś myślenie kategoriami wsparcia Bożego uznawane jest za przejaw „oszołmstwa”, ale to też jest pokłosie zwodniczych ideologii wyznawców zła sączonych przez wieki. Wyznawcy zła już od wieków starają się zniszczyć Chrześcijaństwo i widać wyraźnie, że oni dostrzegając wpływ Wsparcia Bożego dla Chrześcijan gotowali się z zawiści, bo nie mieli tego samego wsparcia od swoich duchów zła. To dlatego w „nowoczesnych czasach” całe uderzenie wyznawców zła idzie w kierunku zniszczenia Chrześcijaństwa. Dla nich nie są istotni chwilowi sojusznicy, czyli pożyteczni durnie jakich sobie kaperują na chwilowe braterstwo.

  • krok
   krok :

   Chyba pomyliłeś słowo „praktycznie” z „teoretycznie”. W teorii każdy kto spełnia warunki określone w ustawie to ją może sobie kupić. W praktyce tylko myśliwi, byli i obecni mundurowi. Cywil musi być prominentem, lub udowodnić, że ta broń jest mu niezbędna np. do obrony. Jak wiadomo badania psychiatryczne daje się po znajomości, ale badanie to jeszcze nie pozwolenie.