Poseł Sylwester Chruszcz odnosząc się do ogłoszonego dziś przez rząd audytu działań poprzedników, zadaje pytanie o kwestię, która nie pojawiła się w sprawozdaniach na forum Sejmu.

Poseł Kukiz ’15 odnosi się do ujawnionych przez koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego przypadków inwigilowania przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego organizatorów legalnych manifestacji. Uznaje przy tym za konieczne wyjaśnienie roli służb specjalnych w przypadku corocznych, organizowanych przez środowiska narodowe, masowych Marszów Niepodległości, którym w czasie rządów PO-PSL towarzyszyły liczne prowokacje. Tymczasem w ogóle nie występowały one na ostatnim marszu, który odbywał się już po wyborczej przegranej Platformy Obywatelskiej.

Poseł Chruszcz złożył więc interpelację w której zapytał czy i w jaki sposób, oraz na czyje polecenie ABW bądź jednostki policji inwigilowały i rozpracowywały organizatorów i uczestników Marszów Niepodległości.

facebook.com/Sylwester-Chruszcz/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    czas_przebudzenia :

    Chodzi właśnie o to, by prawdziwi Polscy przestali się bać tej garstki tchórzliwej agentury wyznawców zła poumieszczanej na stolcach władzy. Nie wolno im dawać pretekstu do represji, bo ci nędznicy potrafią zniszczyć pojedynczych ludzi choćby z oskarżenia o ksenfobię itp. zarzuty wykreowane przez ideologię oszustwa. To właśnie nędznicy mają się bać, bo to oni podlegają polskiemu prawu karnemu z tytułu uczestnictwa w tajnej organizacji.