Poroszenko pisze o najbardziej szczerym przyjacielu Ukrainy

Petro Poroszenko złożył życzenia obywatelom państwa obchodzącego 1 lipca swoje narodowe święto, które uznał za najbardziej „szczerego przyjaciela Ukrainy”.

Właśnie 1 lipca Poroszenko zamieścił na Facebooku wpis – „Na świecie nie ma drugiego tak szczerego przyjaciela Ukrainy jak Kanada”. Prezydent Ukrainy poczynił swój wpis z okazji święta narodowego tego północnoamerykańskiego państwa. Poroszenko życzył Kanadzie „w której żyją tacy wspaniali ludzie” jak najlepiej – „szczęścia i rozkwitu”.

Kanada faktycznie pozostaje jednym z czołowych promotorów ukraińskich interesów. Od początku konfliktu ukraińskiego kanadyjski rząd popierał władze w Kijowie. Kanada wprowadziła antyrosyjskie sankcje razem ze Stanami Zjednoczonymi oraz Unią Europejską. Kanadyjczycy byli też pierwszymi zwolennikami dostarczania Ukrainie broni śmiercionośnej. Pozwolenie na sprzedaż takiego sprzętu Ukraińcom władze Kanady wydały jeszcze w zeszłym roku. Obecnie kanadyjskie firmy zbrojeniowe liczą na kontrakty ukraińskiej armii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według danych z 2016 roku roku w Kanadzie mieszka około 1,3 mln osób ukraińskiego pochodzenia. Państwo to było głównym celem powojennej emigracji ukraińskich nacjonalistów i upowców. To właśnie te środowiska w ukraińskiej diasporze w Kanadzie odegrały główną rolę w odrodzeniu banderowskiego nacjonalizmu na Ukrainie po upadku ZSRR, zasilając miejscowe grupy finansowo i dając im inspirację. To właśnie w ukraińska ambasada w Kanadzie zamieszczała na swoim profilu na Facebooku mapy na których części terytorium Polski były zaznaczone jako ziemie ukraińskie.

glavred.info/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz