Polska Straż Graniczna zatrzymała na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej obywatela Białorusi od 10 lat poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania.

Jak podał portal Hrodna Life, 17 lutego br. 40-letni Białorusin próbował wjechać do Polski przez drogowe przejście graniczne w Kuźnicy. Kontrola graniczna wykazała, że ​​mężczyzna był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Od 2011 roku figuruje w europejskich bazach osób poszukiwanych za przestępstwa popełnione w latach 2009-2010.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Obywatel Białorusi był poszukiwany przez niemieckie organy ścigania za rozboje z użyciem broni palnej i kradzieże. Przypisuje mu się udział w pięciu napadach na banki w Niemczech. Zgodnie z niemieckim prawem grozi mu do 15 lat więzienia.

40-latek po przeprowadzeniu odpowiednich działań został przekazany policji w Sokółce. Dalsze działania w tej sprawie będzie podejmować prokuratura w Białymstoku.

Zatrzymany musi zostać przekazany do państwa, w którym jest poszukiwany, w ciągu 90 dni od zatrzymania lub w ciągu 10 dni, jeśli sam wyrazi zgodę na ekstradycję.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak podawaliśmy, w 2020 r. funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili na granicach Polski, będących granicami zewnętrznymi UE 18 mln podróżnych, w tym na odcinku granicy z Białorusią – 3 mln. Na granicy zewnętrznej zatrzymano 2 238 obywateli państw trzecich, którzy nielegalnie próbowali przekroczyć polską granicę, w tym 2002 osoby zatrzymano na przejściach granicznych.

Kresy.pl / hrodna.life

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz