Ulicami Warszawy przeszedł Narodowy Marsz Życia [+VIDEO]

Tysiące osób wzięły udział w Narodowym Marszu Życia, który w niedzielę przeszedł ulicami Warszawy. – podała Polska Agencja Prasowa. Uczestnicy marszu domagali się zagwarantowania prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, prawa rodziców do decydowaniu o wychowaniu swoich dzieci oraz obrony tradycyjnej rodziny.

Marsz zorganizował Chrześcijański Kongres Społeczny z okazji 15. Narodowego Dnia Życia ustanowionego przez Sejm w 2004 roku. Pochód poprzedziła msza święta w kościele Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu a także odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego oraz odczytanie listu Andrzeja Dudy do uczestników marszu. Później marsz przeszedł z Placu Zamkowego na Plac Trzech Krzyży.

Maszerujący nieśli transparenty z nazwami miejscowości, z których przyjechali a także z takimi hasłami jak „Kocham Cię życie”, „Tak dla życia”, „Jesteśmy Polakami, mamy odpowiadać za Polskę”, „Genderyzm to dewiacja” czy „Ręce precz od naszych dzieci”.

Organizatorzy marszu ogłosili Deklarację Narodowego Marszu Życia RP 2019, w której wezwali m.in. do przyjęcia społecznego projektu ustawodawczego “Zatrzymaj Aborcję, odrzucenia nazwanych “antywychowawczymi” zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia oraz odwołania przez władze Warszawy “Karty LGBT+”. Katolicka Agencja Informacyjna podała, że postulatem uczestników Marszu było również wypowiedzenie przez Polskę genderowej Konwencji Stambulskiej i zaproponowanie Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.


(relacja z Marszu od minuty 2:24 nagrania)

CZYTAJ TAKŻE: Kraków: Pierwszy Małopolski Marsz Dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami miasta

Kresy.pl / PAP / eKAI

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply