Straż Graniczna ma nowego komendanta

Nowym Komendantem Głównym Straży Granicznej został gen. bryg. SG Tomasz Praga.

Mateusz Morawiecki, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego, powołał na stanowisko Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasza Pragę. We wtorek w Komendzie Głównej Straży Granicznej odbyła się uroczystość przekazania obowiązków nowemu komendantowi.

Jak podano na stronie internetowej Straży Granicznej, Tomasz Praga zastąpił na stanowisku Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Marka Łapińskiego, który odchodzi do ministerstwa obrony narodowej, gdzie będzie podsekretarzem stanu.

Minister Joachim Brudziński dziękował odchodzącemu komendantowi Markowi Łapińskiemu oraz funkcjonariuszom i pracownikom Straży Granicznej za minione dwa lata pracy.

To, że Polska jest postrzegana jako kraj bezpieczny i przyjazny, to także Wasza zasługa – mówił minister. – Wasze zaangażowanie, profesjonalizm, wasza obecność w państwach zagrożonych nielegalną migracją to najlepszy dowód na to, że Polska jest lojalnym, solidnym i sprawdzonym partnerem dla naszych sąsiadów oraz państw, z którymi tworzymy wspólnotę europejską.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który również wziął udział w przekazaniu obowiązków nowemu komendantowi, dziękował gen. Łapińskiemu i gratulował nominacji gen. Tomaszowi Pradze. „Jestem spokojny, co do przyszłości Straży Granicznej pod Pana przywództwem, ponieważ wiem, że wyróżnia się Pan postawą służby, profesjonalizmem i ogromnym zaangażowaniem” – mówił Błaszczak zwracając się do nowego komendanta.

Tomasz Praga jest absolwentem Wyższej Szkoły Administracji i Zarządzania w Przemyślu. Pracę w Straży Granicznej rozpoczął w 1992 roku w oddziale bieszczadzkim. Od 2008 roku służy w Komendzie Głównej Straży Granicznej. Od marca 2016 roku był zastępcą Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Przemyśl: Nowy komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

Kresy.pl / SG
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz