Sąd rejonowy dla Łodzi-Widzewa uznał, że Stefan Niesiołowski będąc jeszcze czynnym politykiem nie dopuścił się korupcji.

O wyniku postępowania łódzkiego sądu rejonowego poinformował adwokat Niesiołowskiego – Ryszard Kalisz. „Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa uznał, że wszystkie zarzuty prokuratury są bezpodstawne. W 2019 r. prokuratura dla przykrycia dwóch wież pomówiła zasłużonego dla Polski człowieka, traktowanego przez Jarosława Kaczyńskiego jako osobistego wroga” – ocenił Kalisz, który odwoływał się do kwestii próby wybudowania wieżowca na warszawskiej działce należącej do powiązanej z politykami Prawa i Sprawiedliwości spółką Srebrna.

Prokuratura oskarżyła Niesiołowskiego o to, że w zamian za wspieranie interesów dwóch biznesmenów w instytucjach publicznych, przyjął on od nich korzyść w postaci organizacji usług seksualnych. Biznesmeni mieli według prokuratury zorganizować i sfinansować w latach 2013-2015 kilkadziesiąt spotkań ówczesnego posła z prostytutkami, ale też kelnerkami. Niesiołowski korzystał z ich usług seksualnych.

W zamian za to, w efekcie starań Stefana Niesiołowskiego spółki, operujące dotąd w branży restauracyjno-hotelarskiej, miały według prokuratora uzyskać kontrakty na dostawy miału węglowego i fosforytów dla Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Sprawa wyciekła do mediów na początku 2019 r. i w efekcie doprowadziła najpierw do zrzeczenia się przez Niesiołowskiego immunitetu, a następnie do wycofania się wieloletniego posła z działalności politycznej. Śledczy zgromadzili materiał, w ich opinii obciążający Niesiołowskiego, m.in. dzięki podsłuchom, obserwacji i zeznaniom świadków. Proces odbywał się w trybie niejawnym. W poniedziałek sąd uniewinnił Niesiołowskiego w całej rozciągłości, podał Onet.

„Wobec wyłączenia jawności rozprawy prokuratura nie ma możliwości szerszego odniesienia się argumentów wskazanych przez sąd w ustnym uzasadnieniu wyroku. Uważa je jednak za błędne i przyjęte wbrew dowodom zgromadzonym w postępowaniu” – portal TVP Info zacytował oskarżyciela.

wydarzenia.onet.pl/tvp.info/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz