Tylko 0,1 punktu procentowego dzieli Koalicję Obywatelską od Polski 2050 w najnowszym sondażu IBRiS dla portalu Onet. W zestawieniu prowadzi z dużą przewagą Prawo i Sprawiedliwość, a Konfederacja jest jedyną partią, która zyskała poparcie.

Jak podał we wtorek Onet, w najnowszym sondażu poparcia dla partii politycznych wykonanym przez IBRiS prowadzi Prawo i Sprawiedliwość z 31 proc. To spadek w porównaniu z poprzednim badaniem o 1,9 pkt procentowego.

Na kolejnych miejscach znalazły się idące „łeb w łeb” Koalicja Obywatelska i ugrupowanie Szymona Hołowni – Polska 2050. KO cieszy się poparciem 17,3 proc. ankietowanych, a Polska 2050 – 17,2 proc. Tak mała różnica pomiędzy tymi ugrupowaniami to wynik spadku notowań KO o 0,9 pp., podczas gdy ruch Hołowni stracił tylko 0,1 pp.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze Lewica (9,1 proc.), Konfederacja (7,3 proc.) oraz PSL-Koalicja Polska (5 proc.). Lewica i ludowcy stracili w stosunku do poprzedniego sondażu (odpowiednio 1 pp. i 0,9 pp.), podczas gdy Konfederacja zyskała 2,3 pp.

13,1 proc. ankietowanych nie określiło, na kogo zamierza oddać swój głos.

36 proc. badanych deklarowało, że „zdecydowanie” wzięłoby udział w wyborach, gdyby odbyły się one w najbliższą niedzielę. Kolejne 14,1 proc. „raczej” poszłoby do urn. „Raczej nie” wzięłoby udziału w wyborach 21,3 proc. badanych. 28 proc. ankietowanych było tego pewnych. Pozostali nie mieli w tej sprawie zdania.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 27-28 marca br. metodą CATI na próbie liczącej 1100 osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Sondaż: Zjednoczona Prawica traci poparcie, ruch Hołowni zdecydowanie wyprzedza KO

Kresy.pl / onet.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz