Były minister transportu Sławomir Nowak co najmniej do stycznia 2021 roku pozostanie w areszcie tymczasowym – zdecydował warszawski Sąd Apelacyjny.

We wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie rozpatrywał zażalenie obrony Sławomira Nowaka na październikowe postanowienie warszawskiego Sądu Okręgowego o przedłużeniu o 3 miesiące aresztu tymczasowego dla Sławomira Nowaka. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, sąd utrzymał w mocy postanowienie sądu pierwszej instancji.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Sąd apelacyjny uznał, podobnie jak sąd okręgowy, że zebrane przez prokuraturę dowody „uprawdopodobniają w stopniu znacznym” popełnienie przed podejrzanego zarzucanych mu czynów.

Oznacza to, że Sławomir Nowak pozostanie w areszcie co najmniej do stycznia 2021 roku.

Sąd utrzymał też w mocy areszt innego podejrzanego w tej sprawie Jacka P., ale wcześniej wyszedł on z aresztu decyzją prokuratora. Zdaniem PAP Jacek P., przyjaciel Sławomira Nowaka, poszedł na współpracę ze śledczymi i złożył obszerne zeznania. PAP pisze, że dowody zebrane przez prokuraturę, w tym podsłuchy rozmów, mają być „porażające”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, w lipcu br. były minister transportu i były szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor Sławomir Nowak został zatrzymany pod zarzutami korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz prania brudnych pieniędzy w czasie, gdy pracował na Ukrainie jako szef tamtejszej państwowej agencji drogowej Ukrawtodor. Razem z nim zostali zatrzymani także Dariusz Z. i Jacek P. Podawaliśmy, że na początku sierpnia w związku ze sprawą zatrzymana została kolejna osoba – Aleksander D. Również w sierpniu Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że Sławomir Nowak pozostanie w areszcie. Śledztwo w tej sprawie toczy się równolegle w Polsce i na Ukrainie.

Kresy.pl / polsatnews.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz