Znany trójmiejski biznesmen, adwokat powiązany z liberalną opozycją oraz jego współpracownicy są już na wolności. Sąd nie znalazł podstaw do zastosowania wobec nich jakichkolwiek środków zapobiegawczych.

Prokurator,  który obwinia biznesmena K., Romana Giertycha, Piotra Ś. i Sebastiana J. Piotr W. i Michał Ś. o udział w procederze wyprowadzania środków finansowych ze spółki na jej szkodę, chciał zastosowania wobec pięciu z nich (poza Giertychem) środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. Jednak Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto uznał wniosek prokuratora za nieuzasadniony i w sobotę wieczorem wydał postanowienia o zwolnieniu wszystkich zatrzymanych.

Satysfakcję z powodu uwolnienia wszystkich podejrzanych, w tym dwóch współpracowników – Sebastiana J. i Piotra Ś. wyraził wieczorem na Twitterze Giertych. Jak twierdził w swoim wpisie jest jeszcze zbyt słaby by szerzej opisać sytuację. W czasie przeszukania w jego domu, znany adwokat miał zasłabnąć. Został przewieziony do szpitala. Prokuratura uznała jednak, że podejrzany symuluje i przedstawiła mu zarzuty.

Jak napisał na Facebooku pełnomocnik prawny Sebastiana J. i Piotra Ś.  – Rafał Wiechecki akta sprawy obejmują łącznie 120 tomów. „Dla mnie jednak to oczywiste, że sprawa nie jest „kryminala” jak informuje CBA i Prokuratura, ale polityczna, mająca za zadanie wyeliminować mecenasa Romana Giertycha z zawodu adwokata, ponieważ reprezentuje wielu niewygodnych ludzi dla obecnej władzy.” – napisał Wiechecki, który w przeszłości był politykiem Ligi Polskich Rodzin, której przewodził Roman Giertych, oraz ministrem gospodarki morskiej w rządzie PiS-LPR-Samoobrona w latach 2006-2007. Jeden z obwinionych – Piotr Ś. również był wówczas politykiem LPR oraz wiceministrem budownictwa w tymże rządzie, którym kierował Jarosław Kaczyński.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Poznański prokurator już zapowiedział złożenie zażalenia na decyzję sądu. „Prokuratura nie zgadza się z decyzjami sądu i po zapoznaniu się szczegółowo z uzasadnieniem tych decyzji będziemy wnosili na nie zażalenie” – portal telewizji Polsat News zacytował rzecznik Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prok. Annę Marszałek.

Prokurator oskarża łącznie 12 osób o udział w procederze wyprowadzania środków finansowych na sumę 92 mln zł ze spółki deweloperskiej Polnord poprzez zawieranie nieuzasadnionych ekonomicznie, niekorzystnych dla firmy transakcji.

rp.pl/facebook.com/polsatnews.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz