Była posłanka Samoobrony Renata Beger zagroziła podczas dzisiejszego protestu rolników w Warszawie, że jeśli PiS nie wycofa się z propozycji „Piątki dla zwierząt”, rolnicy odbiorą Jarosławowi Kaczyńskiemu… kota.

Jak podaje portal DoRzeczy.pl, Renata Beger uczestnicząca od połowy września w protestach rolników przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, była obecna także na dzisiejszej manifestacji w Warszawie. Była posłanka w swoim przemówieniu najwyraźniej nawiązała do zapisów nowelizacji dających aktywistom organizacji prozwierzęcych prawo do wejścia na prywatną posesję w asyście policji i odebrania zwierzęcia właścicielowi.

„Będziemy przyjeżdżać, będzie nas więcej i więcej. Tak długo aż się wycofają i zaczną z nami normalnie rozmawiać. A jak nie… to zablokujemy Kaczyńskiego w domu. Kota odbierzemy. I żadna policja nam w tym nie przeszkodzi, bo my też mamy swoją siłę” – mówiła Beger do rolników.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, jeden z zaproponowanych przez PiS w ramach „Piątki dla zwierząt” przepisów stanowi, że w celu odebrania zwierzęcia „przedstawicielowi organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt (…) przysługuje prawo wejścia na teren nieruchomości, na której przebywa zwierzę, bez zgody lub pomimo sprzeciwu jej właściciela”. Ma się to odbywać w sytuacjach niecierpiących zwłoki, gdy dalsze pozostawanie zwierzęcia u dotychczasowego właściciela lub opiekuna zagraża jego życiu lub zdrowiu. Policja lub straż gminna będzie musiała zapewnić takiej interwencji asystę.

Zapis ten spotkał się z krytyką m.in. organizacji rolniczych. „Jeśli ta zmiana stanie się prawem, animalsi będą mogli wejść do domu każdego Kowalskiego. Jak zechcą, będą mogli odebrać kota Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wystarczy widzimisię aktywisty i pretekst, że kot jest źle odżywiany przez właściciela i stał się otłuszczony” – mówił w rozmowie z WP Robert Wyrostkiewicz, redaktor naczelny „Świata Rolnika” i członek Fundacji Polska Ziemia. 9 października wypowiedziały się w tej kwestii Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego i Komisja Kynologiczna. Ich zdaniem grozi to „uprzykrzaniem życia lub zwyczajnym nękaniem” właścicieli psów przez prozwierzących aktywistów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Masowy protest rolników w Warszawie – solidarność taksówkarzy, którzy zablokowali drogę [+VIDEO]

Kresy.pl / dorzeczy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz