26 czerwca odnotowano w Polsce najwyższe zapotrzebowanie na energię elektryczną w historii. Rekordowe zapotrzebowanie odnotowano około południa.

Jak informuje w środę portal Money.pl tego dnia odnotowano rekordowe zużycie energii elektrycznej w historii Polski. O godzinie 13.15 osiągnęło ono 24 140 megawatów. Dane takie podał operator Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Tym samym poprawiony został wynik z 12 czerwca, kiedy to odnotowano 24 096 megawatów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Portal tłumaczy, że inaczej niż za czasów socjalizmu, gdy największe zużycie energii związane było z koniecznością ogrzewania w sezonie zimowym, obecnie największy pobór mocy związany jest z działaniem systemów używanych właśnie w czasach upałów, związanych między innymi z chłodzeniem.

Według komunikatu Polskich Sieci Elektroenergetycznych z 13 czerwca, wydanego po poprzednim szczycie zapotrzebowania, nie ma w Polsce zagrożenia, że zabraknie energii elektrycznej. Rezerwy prądu zostały ocenione przez operatora jako wystarczające. Money.pl pisze jednak o ostatnich masowych wyłączeniach energii w Argentynie i Urugwaju. Przypomina też o sytuacji w Szczecinie sprzed 11 lat kiedy to nastąpiło całkowite wyłącznie energii elektrycznej w mieście i jego okolicach. Jednak sytuacja ze Szczecina z 8 kwietnia 2008 r. miała związek z nagłymi opadami śniegu. Nastąpiła wówczas awaria zasilającej miasto linii energetycznej Krajnik-Glinki.

Czytaj także: Wenezuela wciąż bez prądu. Guaido wzywa do protestów

money.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz