W nocy z środy na czwartek na lotnisku we Wrocławiu wylądował jeden z największych samolotów transportowych świata, który dostarczył materiały medyczne.

Jak relacjonuje „Gazeta Wrocławska” na wrocławskim lotnisku wylądował Antonov An-124 Rusłan, radziecka konstrukcja, największy samolot w czasach gdy był wprowadzany do użytku, obecnie ustępuje jedynie Antonowowi An-225 Mrija. Lądowanie odbyło się około godziny 3. W ładowni samolotu znajdowało się 50 ton materiałów niezbędnych do walki z pandemią koronawirusa.  Na ładunek składały się miliony rękawiczek, setki tysięcy maseczek i kombinezony.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Po rozładowaniu samolot wyleciał już w czwartek nad ranem. Natomiast materiały jakie dostarczył przewieziono do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych znajdującego się we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich. Ma zostać rozdzielony między wrocławskie szpitale. W województwie dolnośląskim odnotowano 560 przypadków zarażeń nowym wirusem co daje temu regionowi drugie miejsce po województwie mazowieckim. W samym Wrocławiu jest 202 zakażonych co daje miastu drugie miejsce pod względem liczby zainfekowanych po Warszawie.

To kolejny tego rodzaju transport z Chin. W zakupie materiałów medycznych biorą udział spółki skarbu państwa, ale transakcje są uzgadniane na najwyższym szczeblu politycznym. Kwestię tę poruszył prezydent Andrzej Duda w czasie marcowej rozmowy z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jingpingiem.

„To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie telefon prezydenta Andrzeja Dudy do prezydenta Chin Xi Jinpinga. W tej chwili na bardzo wielu rynkach na świecie, ale przede wszystkim w Chinach, trwa wyścig o zakup sprzętu potrzebnego do walki z koronawirusem. Dzięki blisko 20-letniej współpracy z China Minmetals, możemy posiłkować się naszymi chińskimi partnerami, którzy pomagają nam za rozsądne pieniądze zdobywać sprzęt i dostarczają go na pokład samolotu. W przeciwnym razie ubiegliby nas inni, którzy chcą kupić np. respiratory czy maski ochronne” – powiedział we wtorek wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

gazetawrocławska.pl/tvp.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz