Polska wydała Rosji Ukraińca oskarżonego o zabójstwo

Obywatel Ukrainy oskarżony o zabicie dyrektora przedsiębiorstwa działającego w strukturze rosyjskiego MSW został w piątek poddany ekstradycji z Polski do Rosji – podała agencja Interfax powołując się na rzeczniczkę MSW Rosji Irinę Wołk.

Jak powiedziała Wołk, Ukrainiec Jurij H. został przewieziony w piątek przez funkcjonariuszy rosyjskiego biura Interpolu oraz Federalnej Służby Więziennej z Warszawy do Moskwy. Jest on w oskarżony o rozbój i zabicie Nikołaja Wołka, dyrektora przedsiębiorstwa remontowo-budowlanego MSW Rosji. Przestępstwo zostało dokonane na zlecenie.

Wołkow został napadnięty w Moskwie 27. marca 2017 roku przez grupę nieznanych osób. Napastnicy wystrzelili do niego dwa razy i zabrali teczkę z dokumentami. Mężczyzna zmarł.

Według śledczych zabójstwo Wołkowa i kradzież dokumentów finansowych zlecił jego partner biznesowy płacąc 3 mln rubli swojemu znajomemu. Ten najął obywatela Łotwy i dwóch obywateli Ukrainy w celu dokonania zbrodni, zaplanował morderstwo i zaczął śledzić dyrektora, a także kupił pistolet z tłumikiem, naboje i samochód.

W maju 2017 roku za Jurijem H. wysłano międzynarodowy list gończy. Został on zatrzymany w lipcu 2018 roku w Polsce.  Interfax nie podaje, w jaki sposób Ukrainiec dostał się do Polski i co robił w naszym kraju.

CZYTAJ TAKŻE: Polski sąd zdecydował o ekstradycji Rosjanina. W jego galerii wybuchł pożar, który wstrząsnął Rosją

Kresy.pl / Interfax

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply