Aż 60 proc. Polaków dostrzega pogorszenie swojej sytuacji finansowej – wynika z sondażu firmy Sodexo Benefits and Rewards Services Polska.

Sześć na dziesięć osób w średnich i dużych firmach, a nieco więcej (62 proc.) w małych ocenia, że sytuacja finansowa ich rodziny pogorszyła się od początku roku – wynika z badania firmy Sodexo Benefits and Rewards Services Polska. Co piąty ankietowany mówi zaś o znacznym pogorszeniu – podkreśla Rzeczpospolita w poniedziałek.

Dane GUS wskazują, że płace w sektorze przedsiębiorstw rosną w dwucyfrowym tempie, a w lipcu przegoniły nawet lekko inflację. Jednak jedynie co dziesiąty z ponad 1,2 tys. badanych ocenia, że sytuacja jego rodziny jest lepsza niż na początku roku.

Jedynie co dziesiąty ankietowany wskazał, że nie musi szukać oszczędności w domowym budżecie. Z kolei 91 proc. badanych pracowników mówi o zmianie struktury wydatków. Oznacza to najczęściej ograniczenie wydatków “dla przyjemności”. Prawie 3/4 ankietowanych uważa też, że pracodawca powinien wesprzeć pracowników w trudnym czasie.

Zobacz także: Polacy obawiają się wzrostu cen prądu i ogrzewania [SONDAŻ]

Wyniki badania wskazują, że 90 proc. pracowników szuka promocyjnych ofert przy zakupach spożywczych, a prawie 60 proc. wybiera teraz tańsze produkty.

Ponad 2/3 badanych szuka aktualnie lepszej pracy. Prawie połowa ankietowanych liczy się z brakiem premii czy podwyżki, a co siódmy obawia się utraty pracy lub obniżki pensji.

Zobacz także: Marszałek Witek uważa, że obecne ceny energii i wysoka inflacja to nie wina rządu

rp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply