Opozycyjny marszałek Senatu wystąpi z orędziem w TVP

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (PO) zamierza skorzystać z przepisów dających ma prawo do wystąpienia z orędziem w telewizji publicznej.

Grodzki w porannym wywiadzie dla RMF FM zapowiedział, że dzisiaj wystąpi z przesłaniem w mediach publicznych. „Sam sobie je napisałem. Jesteśmy umówieni na nagranie” – mówił. W chwili udzielania wywiadu nie było wiadomo, na antenie którego kanału telewizji publicznej orędzie zostanie wyemitowane. Później portal Wp.pl dowiedział się w biurze prasowym Senatu, że będzie to TVP 1. Orędzie zostanie pokazane o godzinie 20, tuż po „Wiadomościach”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3802.49 PLN    (17.28%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wcześniej w rozmowie z Radiem Zet Grodzki ujawnił, o czym zamierza powiedzieć w orędziu. „Chcę uspokoić Polaków i wytłumaczyć, co oznacza, że Sejm jest w rękach rządu, a Senat opozycji” – mówił. Według niego sytuacja jest unikalna od 1989 roku.

Wiara w Senat jest uzasadniona. Wiara, że jest to – używając analogii z ”Gwiezdnych Wojen”, nowa nadzieja na przywrócenie normalnego życia politycznego w Polsce – przekonywał nowy marszałek Senatu.

Jest to przełom w obecności polityków opozycji w opanowanej przez partię rządzącą TVP. Od kilku bowiem lat z orędziami w telewizji publicznej występują jedynie politycy związani z PiS. Po zapowiedzi orędzia pojawiły się przypuszczenia, że Grodzki odniesie się do bieżącej sytuacji politycznej w Polsce.

W rozmowie w RMF FM marszałek Senatu zadeklarował, że nie ma nic przeciwko legalizacji związków partnerskich, również homoseksualnych. Polityk ocenił, że „na dzień dzisiejszy” przyznanie takim parom prawa do adopcji byłoby „krokiem za daleko”. Określił się również jako zwolennik utrzymania „dzisiejszego kompromisu” w kwestii aborcji.

PRZECZYTAJ: Tomasz Grodzki z PO został marszałkiem Senatu

Kresy.pl / rmf24.pl / radiozet.pl / wp.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz