Opozycyjny marszałek Senatu wystąpi z orędziem w TVP

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (PO) zamierza skorzystać z przepisów dających ma prawo do wystąpienia z orędziem w telewizji publicznej.

Grodzki w porannym wywiadzie dla RMF FM zapowiedział, że dzisiaj wystąpi z przesłaniem w mediach publicznych. „Sam sobie je napisałem. Jesteśmy umówieni na nagranie” – mówił. W chwili udzielania wywiadu nie było wiadomo, na antenie którego kanału telewizji publicznej orędzie zostanie wyemitowane. Później portal Wp.pl dowiedział się w biurze prasowym Senatu, że będzie to TVP 1. Orędzie zostanie pokazane o godzinie 20, tuż po „Wiadomościach”.

Wcześniej w rozmowie z Radiem Zet Grodzki ujawnił, o czym zamierza powiedzieć w orędziu. „Chcę uspokoić Polaków i wytłumaczyć, co oznacza, że Sejm jest w rękach rządu, a Senat opozycji” – mówił. Według niego sytuacja jest unikalna od 1989 roku.

Wiara w Senat jest uzasadniona. Wiara, że jest to – używając analogii z ”Gwiezdnych Wojen”, nowa nadzieja na przywrócenie normalnego życia politycznego w Polsce – przekonywał nowy marszałek Senatu.

Jest to przełom w obecności polityków opozycji w opanowanej przez partię rządzącą TVP. Od kilku bowiem lat z orędziami w telewizji publicznej występują jedynie politycy związani z PiS. Po zapowiedzi orędzia pojawiły się przypuszczenia, że Grodzki odniesie się do bieżącej sytuacji politycznej w Polsce.

W rozmowie w RMF FM marszałek Senatu zadeklarował, że nie ma nic przeciwko legalizacji związków partnerskich, również homoseksualnych. Polityk ocenił, że „na dzień dzisiejszy” przyznanie takim parom prawa do adopcji byłoby „krokiem za daleko”. Określił się również jako zwolennik utrzymania „dzisiejszego kompromisu” w kwestii aborcji.

PRZECZYTAJ: Tomasz Grodzki z PO został marszałkiem Senatu

Kresy.pl / rmf24.pl / radiozet.pl / wp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz