O godzinie 15 z ronda Dmowskiego w kierunku Stadionu Narodowego w Warszawie wyruszył Marsz Niepodległości corocznie organizowany 11 listopada przez środowiska narodowe. Na trasie marszu ustawili się członkowie radykalnego ruchu Obywatele RP. Konieczne było ich usunięcie przez policję.

Po przejściu kilkuset metrów Marsz Niepodległości zatrzymał się przed rondem de Gaulle’a, gdzie wokół sztucznej palmy zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Byli wśród nich przywódca Obywateli RP Paweł Kasprzak oraz posłanki Wanda Nowicka i Joanna Scheuring-Wielgus. Blokujący trzymali duży transparent z napisem „Konstytucja”. Jak stwierdziła policja, nie było to zgłoszone zgromadzenie.

Policja uznała, że stojące na trasie Marszu Niepodległości spontaniczne zgromadzenie Obywateli RP stanowi zagrożenie bezpieczeństwa i rozwiązała je. Pomimo wielokrotnych wezwań do rozejścia się część manifestantów wciąż blokowała drogę. Konieczne było ich wyniesienie przez funkcjonariuszy.

Przeciwnicy MN urządzili także kontrmanifestację na ulicy Smolnej. Straż marszu zasłoniła ich przed wzrokiem maszerujących dużymi płachtami.

Według TVP Info grupki przeciwników MN pojawiły się na jego trasie w kilku miejscach.

Warszawski ratusz ocenił liczbę uczestników tegorocznego Marszu Niepodległości na 47 tysięcy. Swoich szacunków nie podali jeszcze organizatorzy. Wbrew groźbom Ewy Gawor, szefowej Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy, w tym roku do rozwiązania MN nie doszło.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / interia.pl / onet.pl / TVP Info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz