Obcokrajowcy wykupili o 46 procent mieszkań więcej

Z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wynika, że znacznie wzrasta liczba mieszkań kupowanych w Polsce przez cudzoziemców, szczególnie w Warszawie.

Portal „Najwyższy Czas” cytuje dane MSWiA z których wynika, że w zeszłym roku obywatele obcych państw kupili w Polsce 7043 mieszkań. To aż o 46% więcej niż w roku 2017. Resort spraw wewnętrznych informuje, że zdecydowanie najliczniejszą grupą nabywców mieszkań wśród cudzoziemców są obywatele Ukrainy. W 2018 r. wykupili oni mieszkania o łącznej powierzchni 110,4 tys. metrów kwadratowych. Obywatele Niemiec, którzy znajdowali się na drugim miejscu pod względem wykupionej w Polsce powierzchni mieszkaniowej, w zeszłym roku nabyli lokale o łącznej powierzchni prawie dwukrotnej mniejszej – 64,3 tys. m kw.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

MSWiA podkreśla, że w przypadku Ukraińców łączna powierzchnia kupionych przez nich w Polsce mieszkań wzrosła aż o 55%. Inaczej niż w przypadku Ukraińców, wśród nabywców niemieckich dużą proporcję stanowią osoby prawne – firmy. Na kolejnych miejscach za Ukraińcami i Niemcami, pod względem powierzchni zakupionych w Polsce lokalów mieszkalnych znaleźli się Białorusini i Francuzi.

Wśród miejsc w których cudzoziemcy chętnie kupowali nieruchomości zdecydowanie wybija się Warszawa. Obcokrajowcy kupili w stolicy Polski 1984 mieszkań, a do tego aż 967 lokali użytkowych, jak podaje portal Wiadomosci.com. Popularne wśród zagranicznych klientów kupujących nieruchomości były także Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań, Łódź i Szczecin.

Czytaj także: Na progu imigracyjnej katastrofy: skończymy jak Niemcy, Francuzi i Brytyjczycy?

nczas.com/wiadomosci.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz