Mężczyzna, który z poniedziałek we Wrocławiu ugodził nożem księdza Ireneusza Bakalarczyka, został decyzją wrocławskiego sądu umieszczony na 3 miesiące w areszcie tymczasowym. Wychodząc z sądu nożownik zasugerował, że napaść na księdza miała związek z głośnym filmem braci Sekielskich o przypadkach nadużyć seksualnych w polskim Kościele „Tylko nie mów nikomu”.

Nożownik z Wrocławia to bezdomny Zygmunt W., któremu prokuratura postawiła zarzut usiłowania zabójstwa księdza oraz spowodowanie obrażeń ciała powyżej siedmiu dni. Przyznał się on do zarzutu i złożył wyjaśnienia, których prokuratura nie ujawnia ze względu na dobro śledztwa. We wtorek wrocławski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Wyprowadzany z sali sądowej Zygmunt W. został zapytany przez dziennikarzy, czy jego czyn miał związek z filmem „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich o przypadkach nadużyć seksualnych ze strony niektórych polskich duchownych i odpowiedział, że jest to „dobry trop”. Mówił też, że nie znał księdza Bakalarczyka i nie żałuje swojego postępowania.

Jak pisaliśmy, do ataku na księdza Bakalarczyka doszło w poniedziałek rano, gdy wchodził do kościoła pw. Najświętszej Marii Panny na Piasku, by odprawić mszę świętą, tzw. trydencką. Duchownego zaczepił bezdomny mężczyzna. Obaj przez chwilę rozmawiali – według ustaleń TVP Info m.in. o pedofilii i problemach Kościoła – po czym mężczyzna zadał księdzu jeden cios nożem, który spowodował uraz klatki piersiowej i jamy brzusznej. Napastnika zatrzymali przechodnie i przekazali w ręce funkcjonariuszy. Zabezpieczono też nóż, którym zaatakowano księdza.

W poniedziałek ksiądz przeszedł operację, w której lekarze zaopatrzyli jego urazy. Jak podała rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, stan kapłana jest stabilny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: W Gdańsku obalono pomnik ks. Henryka Jankowskiego [+VIDEO]

Kresy.pl / Gazeta Wrocławska / Radio Maryja / TVP Info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz