W transporcie ze świątecznymi choinkami z Czech ukrywali się trzej Afgańczycy wykryci przez policjantów z Brzegu. Migranci nie mieli dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski.

Jak podaje portal brzeg.naszemiasto.pl, trzech cudzoziemców ukrywających się w naczepie tira ze świątecznymi choinkami z Czech ujawnili policjanci w Pisarzowicach w powiecie brzeskim. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Żaden z cudzoziemców nie posiadał dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium RP, w związku z czym zatrzymano ich. Wstępnie ustalono, że są to obywatele Afganistanu, co potwierdzono podczas czynności wyjaśniających z udziałem tłumacza języka dla nich zrozumiałego.

Straż Graniczna podała, że wobec obywateli Afganistanu wszczęto postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Zostały im też postawione zarzuty przekroczenia granicy RP przy użyciu podstępu.

Cudzoziemcy przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Do czasu wydalenia z Polski będą przebywać w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, do którego trafili decyzją sądu.

Jak podawaliśmy w niedzielę, w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Kryłowie zatrzymali czterech nielegalnych migrantów z Turcji, którzy przepłynęli Bug wykorzystując… dziecięce zabawki plażowe. Cudzoziemcy zeznali, że mieli zamiar dostać się na zachód Europy.

CZYTAJ TAKŻE: Straż Graniczna ponownie wykryła migrantów w ciężarówce z arbuzami

Kresy.pl / strazgraniczna.pl / brzeg.naszemiasto.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz