Na polsko-ukraińskich przejściach granicznych utworzyły się ogromne kolejki. Nasilenie ruchu jest związane z okresem świąteczno-noworocznym oraz zmianami ukraińskich przepisów celnych.

Jak podał w niedzielę lwowski portal Zaxid.net, korki utworzyły się jedynie po polskiej stronie granicy. Najwięcej samochodów stało na przejściach w Korczowej i Medyce. Według portalu ludzie informują w mediach społecznościowych, iż oczekują na przekroczenie granicy „kilka dni”. Z kolei TVP Info przywołuje wpisy mówiące o czasie oczekiwania na odprawę od kilku do kilkunastu godzin. W facebookowej grupie „Granica / Кордон PL – UA” pojawiły się informacje, że w Hrebennem kolejka samochodów osobowych ma 4 km a ciężarówek – 11 km. Podobna sytuacja panuje na innych przejściach drogowych.

Wielka kolejka o długości około 100 metrów utworzyła się również na pieszym przejściu w Medyce.

Nasilenie ruchu z Polski na Ukrainę jest związane z przerwami w pracy z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Dla Ukraińców pracujących w Polsce jest to okazja do odwiedzenia rodzin na Ukrainie. Polska Straż Graniczna uważa także, że kolejki utworzyły się m.in. w związku ze zmianami przepisów celnych na Ukrainie, które są niekorzystne dla właścicieli używanych samochodów. Przepisy te wchodzą w życie na początku przyszłego roku. SG złożyła też trudności na granicy na karb zmian zasad funkcjonowania ukraińskich służ granicznych i celnych, które weszły w życie 8 grudnia.

Przypomnijmy, że do podobnej sytuacji na polsko-ukraińskiej granicy doszło rok temu.

Kresy.pl / zaxid.net / TVP Info

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz