Żaden statek powietrzny należący do Sił Zbrojnych RP nie naruszył przestrzeni powietrznej Białorusi – oświadczyło Ministerstwo Obrony Narodowej reagując na zarzuty strony białoruskiej.

Jak podawaliśmy, we wtorek Ministerstwo Obrony Białorusi oświadczyło, że niezidentyfikowany statek powietrzny z Polski naruszył przestrzeń powietrzną Białorusi. Z tego powodu do białoruskiego resortu wezwano polskiego attaché wojskowego z ambasady RP w Mińsku, któremu przekazano, że strona białoruska oczekuje przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie i poinformowania jej o jego rezultatach.

Według strony białoruskiej incydent wydarzył się w poniedziałek o godzinie 20.45. Nieustalony statek powietrzny miał wlecieć od strony Polski w białoruską przestrzeń powietrzną a następnie powrócić nad polskie terytorium.

W odpowiedzi Ministerstwo Obrony Narodowej oświadczyło, że „żaden statek powietrzny należący do Sił Zbrojnych RP nie naruszył przestrzeni powietrznej Białorusi” – podaje portal Onet.

Ponadto Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych zakomunikowało na Twitterze, że przestrzeń powietrzna jest na bieżąco monitorowana i 12 kwietnia w godzinach wieczornych wojskowe statki powietrzne nie wykonywały lotów w pobliżu granicy państwowej między Polską a Białorusią.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach na fali rozpętywanej antypolskiej histerii białoruski przywódca Aleksandr Łukaszenko wielokrotnie zarzucał m.in. Polsce prowadzenie celowej „destrukcyjnej” polityki wobec Białorusi. W grudniu 2020 roku twierdził nawet, że NATO tworzy grupę wojsk w celu zajęcia zachodniej Białorusi w celu realizacji hasła o „historycznej przynależności ziem białoruskich do Polski”.

Kresy.pl / onet.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz