Medyka: kierowca tira z Ukrainy wydmuchał prawie 3,5 promila

Kierujący na podwójnym gazie obywatel Ukrainy próbował wjechać do Polski przez przejście graniczne w Medyce.

Podkarpacka Policja poinformowała we wtorek o zatrzymaniu na przejściu granicznym w Medyce obywatela Ukrainy, który po spożyciu alkoholu próbował wjechać do Polski samochodem ciężarowym z przyczepą. W wydychanym powietrzu stwierdzono u niego prawie 3,5 promila alkoholu.

Przemyscy policjanci zostali wezwani przez funkcjonariuszy straży granicznej na przejście graniczne w Medyce w poniedziałek około godziny 23. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że próbujący wjechać do Polski kierowca ciężarówki znajduje się pod wpływem alkoholu.

Sprawdzenie stanu trzeźwości u 33-letniego obywatela Ukrainy wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowca tira został zatrzymany. Zabrano mu także prawo jazdy. Sprawa zostanie teraz skierowana do sądu. Za kierowanie pod wpływem alkoholu obywatelowi Ukrainy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że 12 lutego br. na autostradzie A4 pod Legnicą polska policja zatrzymała ukraińskiego kierowcę, który prowadził ciężarówkę z prawie 4 promilami alkoholu we krwi. 9 marca pod Krakowem na tej samej autostradzie zatrzymano ukraińskiego kierowcę ciężarówki, u którego stwierdzono 3,65 promili. W obu przypadkach policję zawiadomili uczestnicy ruchu, których zaniepokoiły poruszające się “slalomem” ciężarówki.

W środę 14 kwietnia w Koszalinie policjanci próbowali zatrzymać opla na miejscowych numerach rejestracyjnych, również poruszającego się “slalomem”. Kierujący nie zatrzymał się na wezwanie i rozpoczął ucieczkę, w trakcie której na policyjnej blokadzie przejechał policjantowi po stopie. Nie zatrzymały go nawet strzały ostrzegawcze. Uciekinier uderzył jeszcze w pojazd nauki jazdy kierowany przez kursanta. Dopiero przestrzelenie opon pozwoliło na unieruchomienie opla. W sumie w czasie incydentu padło kilkanaście strzałów. Jedna z kul rykoszetem trafiła w drzwi pobliskiego marketu. Kierującym okazał się 52-letni obywatel Ukrainy, który miał w wydychanym powietrzu 1,6 promila alkoholu.

Kresy.pl / podkarpacka.policja.gov.pl / gk24.pl / zaxid.net

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply