W czwartek na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja ukazał się cotygodniowy felieton Antoniego Macierewicza “Głos Polski”. Były szef MON zarzucił w nim publicyście Stanisławowi Michalkiewiczowi i reżyserowi, a także politykowi Konfederacji Grzegorzowi Braunowi “osłabianie Polski” poprzez osłabianie PiS-u. W odpowiedzi poseł Robert Winnicki zarzucił mu utożsamianie interesów PiS-u z interesami Polski.

Macierewicz zaatakował w swoim felietonie środowiska, które rozpowszechniają w Polsce informacje (“a może dezinformacje”, jak się wyraził) na temat amerykańskiej ustawy JUST 447 o restytucji mienia żydowskiego. Sugerował, że środowiska te wzbudzają bezpodstawne obawy, ponieważ “jak wiadomo sprawa ta została załatwiona już w latach 60”, a w prawie polskim, amerykańskim i międzynarodowym “nie ma żadnego tytułu prawnego” do odszkodowań za mienie bezspadkowe.

Polityk PiS stwierdził, że informacje takie nagłaśnia “środowisko, które chce udawać środowiska narodowe”. Określił je także jako “marginalne” i “prorosyjskie”. Podnoszenie sprawy ustawy JUST 447 ma według niego być wynikiem “naiwnego nierozumienia” lub służyć podkopywaniu polsko-amerykańskiego sojuszu, co ma być na rękę Rosji.

Macierewicz nie wymienił nazwy atakowanych przez siebie “środowisk” lecz z jego wypowiedzi wynika, że chodzi o Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy, która podniosła temat ustawy 447 w kampanii wyborczej do Europarlamentu.

PRZECZYTAJ: Michalkiewicz ujawnił notatkę dyplomatyczną z rozmów polsko-amerykańskich ws. roszczeń żydowskich

“Są to środowiska marginalne, które chcąc wejść do Parlamentu Europejskiego, chcąc wejść do polskiego Parlamentu – chcą to uczynić kosztem Prawa i Sprawiedliwości” – kontynuował były szef MON. Według niego tylko PiS może “zatrzymać wszelkie roszczenia niesprawiedliwe, nieuczciwe i nie mające żadnych podstaw wobec Polski”. Jak mówił, osłabienie PiS-u może doprowadzić do powrotu do władzy PO i Koalicji Europejskiej. “A to są siły, które wielokrotnie przystawały na grabież Polski i to z różnych środowisk, zarówno mafijnych jak i politycznych zagranicznych. Apeluję do takich ludzi, których uważam za uczciwych, jak pan Michalkiewicz czy pan Braun: panowie, osłabiając Prawo i Sprawiedliwość – osłabiacie Polskę” – mówił Macierewicz.

Felieton Antoniego Macierewicza spotkał się z ripostą posła Roberta Winnickiego (Konfederacja, Ruch Narodowy), który zarzucił politykowi PiS, że utożsamia PiS z Polską. “Niestety, stawiając znak równości między interesami PiS a interesami Polski rozmienia na drobne swoją ciekawą biografię polityczną.” – skomentował Winnicki na Twitterze.

Na wypowiedź Macierewicza zareagował także polityk Konfederacji poseł Jacek Wilk. “Słychać wycie – ZNAKOMICIE !! A prościej: skoro Antoś mówi źle o Konfederacji to znaczy, że musimy mieć już realnie w okolicach 10%” – napisał Wilk na Twitterze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: „Palicie mosty”, „Poziom nie do obrony”. Politycy Konfederacji komentują wypowiedzi Sakiewicza i Kowalskiego

Kresy.pl / Radio Maryja / Twitter

15 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. JeszczePolska
  JeszczePolska :

  Panie Macierewicz czy powtórzył pan panu Pompeo i pani Mosbacher, i panu Katz z Izraela i panu Netanjachu…to samo co pan teraz mówi… o tym ze Polska nie będzie nic zwracać, bo już dawno PRL zwróciło żydom , to co niby utracili??I co panu odpowiedział pan Pompeo??czekamy na odpowiedź my Polacy.CO Panu odpowiedział pan Pompeo i Departament Stanu USA. i pan Trump??????Jeżeli pan nie wyjaśni na łamach prasy czy TV tego to oznacza, że pan usypia Polaków i przekierowuje uwagę ze sprawy 447 |JUST, swoim gadaniem,i insynuacjami i oskarżeniami….żeby można było naród do reszty ograbić.

  • jwu
   jwu :

   Antoni sieje dezinformacje , co jest jednym z zarzutów przeciwko Piskorskiemu i między innymi kibluje za to, bez wyroku.A swoją drogą skoro jest tak jak pisał Antek ,to dlaczego rząd polski nie wyda stosownego oświadczenia w tej sprawie ?

   • JeszczePolska
    JeszczePolska :

    Dlaczego nie wyda oświadczenia??Bo to kłamstwo!A Polacy zaczynają im patrzeć na łapska!A rabunek już trwa, ale ma być utajniony!Festiwal wszelkich podwyżek już się zaczął,samorządy mają jeszcze bardziej obcinane dotacje na wszystko i żeby uciągnąć zobowiązania…zaczynają gnębić ludzi podwyżkami WSZYSTKIEGO!!!Pretensje będą więc do samorządów”to samorządy są winne”..itd.
    https://pbs.twimg.com/media/D4dmJRPWwAAK_Uo.jpg

    Ja już mam podwyżkę wody, śmieci/ 200%/, gazu , podatku …..

 2. jaro7
  jaro7 :

  Bzdury,kolejne kłamstwa,unikacie w PiS tego tematu jak dżumy.A pokątne spotkania są,skoro nie o kasę to po co? Towarzysko? O spotkaniu Legutki i Poręby z Mosadem też nie poinformowaliście.A zakaz debaty o ustawie 447? No skoro to nic groźnego(ot tak sobie amerykanie dla zabawy ja uchwalili)to dlaczego blokujecie debatę? Dlaczego nie wyjdzie na konferencje premier i prezes i nie powiedzą dobitnie “ŻADNYCH PIENIĘDZY ŻYDOM NIE BĘDZIEMY PŁACIĆ’.I wytłumaczcie dlaczego Izrael to nasz partner “strategiczny”?Do czego nam sa potrzebni? I dlaczego wydajecie im już dziesiątki tysięcy polskich paszportów? To odpowiedz antoni a nie brednie o ruskich agentach bo to już NIKOGO poza waszymi wyznawcami nie rusza.

  • JeszczePolska
   JeszczePolska :

   https://t.co/7VKfs6AoYr
   Tekst jest trawestacją tytułu oraz treści paszkwilu napisanego przez Tomasza Sakiewicza przeciwko Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy pt. „Narodowcy w służbie lewactwa” w tzw. Gazecie Polskiej.

   Pseudo-niepodległościowcy stają się dzisiaj wielką nadzieją pazernego żydostwa. W Polsce prowokując konflikt między narodowcami i suwerennościowcami a patriotycznym elektoratem, mogą doprowadzić do zwycięstwa pro-żydowskich kandydatów.

   W Polsce odbiorą Konfederacji parę procent i dzięki temu powstanie pierwszy po 1989 skrajnie pro-żydowsko nastawiony rząd. Z punktu widzenia światowego żydostwa – marzenie.

   Konfederacja nie straci głosów przez wybryki lewicy ani fundowanie kolejnych żydowskich muzeów. W tej sprawie większość społeczeństwa przyznaje Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy rację. Konfederatom nie odbierze głosów też Kukiz’15.

   Ta efemeryda zanim powstała, już trzeszczała w szwach i coraz szybciej sama się kompromituje bezideowością. Jedynym sposobem na rządy Jonnego Danielsa i jego ludzi jest podzielenie elektoratu Konfederacji.

   Trzeba znaleźć „prawdziwych patriotów”, którzy w narodowcach i wolnościowcach odkryją zdradę, rzekomo zaprzedających się Moskwie bądź „broniących Hitlera”.

   Te kilka procent, które dzięki temu „patrioci” uzyskają, wystarczy, by Konfederacja nie mogła zablokować żydowskich roszczeń.

   Dzisiaj to nowi „patrioci”, w jakiejś mierze nawiązujący do lewicowej i pro-żydowskiej ideologii Adama Michnika, stanowią największą szansę realizacji żydowskich roszczeń majątkowych przez PiS.

   Nie wiem, czy istnieją między nimi jakieś powiązania, ale łączy je wspólny interes – odsunięcie Konfederacji od Sejmu – i mają wspólne współczesne korzenie: Unię Wolności i jej pogrobowców przechodzących z Platformy do PiS-u, fetowanych obecnie w TVP i podobnych mediach podających się za „patriotyczne”.

   Niezależnie od prób wpływania na pseudopatriotów przez Tel-Awiw, stają się oni dzisiaj wielką nadzieją syjonistycznego lobby. W Polsce, prowokując konflikt pomiędzy narodowcami, wolnościowcami a patriotycznie nastawionym elektoratem (oczywiście często nieświadomego faktu, że jest manipulowany), mogą doprowadzić do zwycięstwa pro-żydowskiego kandydata.

   Z punktu widzenia światowego żydostwa – marzenie. Konfederacja osłabiona potencjalną wygraną PiS może nie otrzymać oczekiwanej liczby mandatów w Sejmie, a już na pewno będzie musiała konkurować z żydofilami podającymi się za prawicę.

   Wtedy Jarosław Kaczyński będzie mógł z powrotem śmiało założyć czapkę patrioty i nie czuć na plecach oddechu na plecach ze strony narodowców i wolnościowców. Nie przestał o tym marzyć.

   Koncesjonowana przez niego „prawica” na tym etapie mu odpowiada. Kiedy jeszcze w latach rządów Platformy Obywatelskiej Ruch Narodowy zaczynał protesty przeciwko „aferze taśmowej”, większość „prawdziwych patriotów” z „Gazety Polskiej” chowała głowę w piasek. Kiedy protestowaliśmy przeciwko wzrostowi kultu Bandery i UPA na Ukrainie, wielu dziennikarzy „Gazeta Polskiej” wyzywało Kresowian od „ruskich agentów” prosto z kijowskiego Majdanu.

   Dzisiaj Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy broni interesu narodowego w kluczowej sprawie, jaką jest powstrzymanie żydowskich roszczeń wobec Polski. Nie chcemy też, by Polska doświadczyła tego samego, co rdzenni mieszkańcy Palestyny pod izraelskimi rządami.

   Marionetki tego żydostwa, jakimi stali się pseudopatrioci, atakujący Konfederację KBLN, w tym narodowców, torują drogę do władzy nie tylko Żydom, ale ułatwiają budowę nad Wisłą Judeopolonii.

   Temu służy pan Macierewicz!!dlaczego?? niech sobie każdy odpowie…

 3. Kojoto
  Kojoto :

  Bezczelny typ… ale zapewne jego bełkot trafi tylko do totalnie zaślepionych wyznawców PiSuaru. Tacy co naprawdę wierza że “Polska to PiS”. Oni i tak sa straceni dla Polski, muszą wymrzeć niestety, a że wiekszośc z nich jest już niemłoda, to będziemy obserwowac może w kolejnych 2, 3 wyborach jak poparcie dla PiS sie kurczy.

 4. vader213
  vader213 :

  banderowscy żydzi z PIS i z PO widzą śmiertelne zagrożenie ze strony Polaków z konfederacji, ich żydowski smród z portek coraz bardziej czuć a sakiewicz to ukraiński rezun, który popiera ukraińskie ludobójstwo, śmierć wrogom ojczyzny!!!!!!!!!!!!!!!

 5. franciszekk
  franciszekk :

  Panie Antoni i wszystki inne tzw. PiS-ki czemu wydajecie swińskie pis-ki?…
  Czy słyszał pan o bez-procedensowym wydarzeniu jakie ma miejsce na kanwie; bezczelnego, kłamliwego, oszczerczego zniesławienia Polaków przez Żydów — >> postawienie pod tzw.; “polski”, “niezawisły” sąd polskiego artysty – rapera Stopy, za to że usiłował bronić Polaków przed zuchwałą grabieżą Polaków przez kłamliwych, pazernych, obłudnych, bezczelnych, parchatych i nienasyconych w chciwości Żydów !
  Sytuacja Polaków w Polsce zaczyna powoli przypominać sytuację PALESTYŃCZYKÓW W PALESTYNIE!
  Utwór rapera Stopy ponizej:
  https://www.youtube.com/watch?v=AuauYQhiOhQ

 6. zs
  zs :

  To chyba jest sytuacja dotyczaca wszystkiego, nie tylko ludzi, takze w fizyce, chemii, w technice i technologiach:

  “Gdzie dwoch sie bije, to 3 korzysta.”

  – Dwa wymiary okreslaja tylko jakas plaszczyzne, mozliwa jest jakas akcja i tworzy reakcje, no i jak widac dogadali sie a Zyd Zydowi nie moze przeszkadzac, gdyz maja bron zwana Talmudem

  – Trzeci wymiar tworzy juz przestrzen, w ktorej sa tylko reakcje.

  PiS obawia sie tak skomplikowanej sytuacji bedacej w sumie kontrolna – sama sytuacja reakcji jest KONTROLA – nie konkretni ludzie, lecz sama sytuacja.

  PiS boi sie odruchowo a wyborcy mysla, ze ta Kontrole beda zawdzieczac jakims ludziom i stawiaja jakies idealistyczne wymagania – wg przecietnych wyborcow nastepcy PiS musza byc jakimis swietymi.

  Musza tylko stworzyc sytuacje w ktorej rzadzacy beda musieli postepowac jawnie a to dla zzydzialego PiS jest tragiczne – dla nas normalna kontrola lepkich lapek zlaczonych we wspolnej walce o dobra doczesne – np CPK – jedyne co zrobia to wywlaszcza okolo tysiaca gospodarstw i podziela sie lupem.

 7. zs
  zs :

  Jezeli opozycja narodowosciowa bedzie w stanie wskazac swojego kandydata na Prezydenta Polski, to TERAZ uwiarygodni sie w oczach wyborcow do PE, ktorych izraelski PiS odrzucil.

  PIS z vetem Dudy ma za duzo problemow i o decyzje bedzie musial zabiegac w Izraelu, w USA, w Brukseli i Moskwie a takze w Berlinie wyborcow traktujac propaganda.

  Mamy, wiec nad nimi znaczna przewage w czasie uzyskania reakcji wyborcow.