Polski Związek Piłki Nożnej poinformował w poniedziałek o tym, że Jerzy Brzęczek przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej. To duże zaskoczenie, ponieważ jeszcze w listopadzie prezes PZPN Zbigniew Boniek stał murem za Brzęczkiem krytykowanym za słabe wyniki i styl gry reprezentacji Polski.

Polski Związek Piłki Nożnej wydał w poniedziałek komunikat informujący o tym, że „selekcjoner Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski” z dniem 18 stycznia.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową” – powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Komunikat PZPN sformułowano w taki sposób, że nie było jasne, jaki jest powód odejścia Brzęczka, czy złożył dymisję, bądź też został zwolniony. Jednak jak ujawnił w rozmowie z portalem Interia wiceprezes PZPN Marek Koźmiński, selekcjoner został zwolniony jednoosobową decyzją prezesa Bońka. Koźmiński nie krył zaskoczenia zwolnieniem selekcjonera.

Jerzy Brzęczek był ostro krytykowany przez kibiców i media po dwóch ostatnich meczach reprezentacji Polski. W listopadzie w Lidze Narodów Polska najpierw została zdeklasowana na wyjeździe przez Włochów, a później przegrała u siebie z Holandią. Prezes Boniek kategorycznie odrzucał jednak wezwania do zwolnienia Brzęczka. „Trener Brzęczek ma kontrakt. Ja z nim porozmawiałem i przekonałem się, że trener ma ideę i wie, o co chodzi w prowadzeniu reprezentacji” – mówił Boniek 25 listopada w rozmowie z Interią, dostrzegając problem jedynie w komunikacji trenera „ze światem zewnętrznym”. Boniek podkreślał, że Brzęczek spełnił stawiane przed nim zadania: awansował do Mistrzostw Europy i utrzymał Polskę w Lidze Narodów. Od tego czasu reprezentacja nie rozegrała ani jednego meczu.

Na czwartek 21 stycznia PZPN zwołał konferencję prasową online Zbigniewa Bońka dotyczącą zmiany na stanowisku selekcjonera. Prawdopodobnie wówczas zostanie przedstawione nazwisko następcy Brzęczka. Czeka go trudne zadanie, ponieważ w marcu reprezentacja bez żadnych meczów towarzyskich rozpoczyna eliminacje do MŚ w Katarze, a już w czerwcu weźmie udział w przełożonych z powodu pandemii mistrzostwach Europy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Mecz towarzyski Polska-Ukraina w Święto Niepodległości

Kresy.pl / pzpn.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz