Lokalna struktura Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizowała w Radomsku, w województwie łódzkim manifestację przeciw masowej imigracji zarobkowej z Ukrainy.

Oenerowcy maszerowali przez 46-tysięczne Radomsko w niedzielę. Ich marsz zgromadził prawie sto osób. „Radomsko miastem narodowym”, „Chcemy repatrianta a nie imigranta”, „Młody Polak emigruje, Ukraińców szef przyjmuje” – lokalny portal radomsko.naszemiasto.pl cytuje hasła cytowane przez narodowców. Wiec kończący manifestację odbywał się pod gmachem urzędu miejskiego. Narodowcy twierdzą, że mimo, iż w mieście nie brakuje chętnych do pracy Polaków, wielu przedsiębiorców woli zapraszać do pracy Ukraińców, z racji tego, że mogą im płacić mniejsze pensje.

„Jako Polacy, mieszkańcy województwa łódzkiego chcemy zgłosić swój sprzeciw wobec polityki proukraińskiej oraz wszystkich negatywnych przemian dla narodu polskiego, które się z nią łączą” – stwierdził przemawiający na końcowym wiecu działacz ONR – „Od dłuższego czasu obserwujemy napływ obywateli Ukrainy do naszego kraju. Obserwujemy, jak ta masowa imigracja wpływa na polską niezależność, jak dewastuje polską gospodarkę, jak doprowadza do zubożenia naszych rodaków. Polska praca w polskich rękach”.

Od 2015 roku doszło do skokowego wzrostu napływu ukraińskich imigrantów w Polsce. W zeszłym roku na podstawie oświadczeń pracodawców o chęci zatrudnienia obcokrajowca, w Polsce pojawiło się 1,3 miliona Ukraińców. Nie jest znana skala liczbowa Ukraińców pracujących w Polsce nielegalnie, ale jest ona oceniana jako znaczna, w związku ze zniesienie wiz dla obywateli Ukrainy przez Unię Europejską, w czerwcu tego roku. Według cząstkowych danych z roku bieżącego, obecnie w Polsce jest jeszcze więcej imigrantów zarobkowych z Ukrainy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zgodnie z danymi raportu Narodowego Banku Polskiego z 2015 roku, Ukraińcy w poszczególnych branżach zarabiali wyraźnie mniej od rodzimy pracowników. Według części ekspertów, może to prowadzić do duszenia wzrostu płac w Polsce. Według danych Eurostatu, Polka już w tej chwili jest na trzecim miejscu od końca pod względem udziału wartości płac w ogólnej wartości PKB.

Czytaj także: Ukraińskie zagrożenie – źródła i skutki imigracji zarobkowej

radomsko.naszemiasto.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz