Lokalna struktura Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizowała w Radomsku, w województwie łódzkim manifestację przeciw masowej imigracji zarobkowej z Ukrainy.

Oenerowcy maszerowali przez 46-tysięczne Radomsko w niedzielę. Ich marsz zgromadził prawie sto osób. „Radomsko miastem narodowym”, „Chcemy repatrianta a nie imigranta”, „Młody Polak emigruje, Ukraińców szef przyjmuje” – lokalny portal radomsko.naszemiasto.pl cytuje hasła cytowane przez narodowców. Wiec kończący manifestację odbywał się pod gmachem urzędu miejskiego. Narodowcy twierdzą, że mimo, iż w mieście nie brakuje chętnych do pracy Polaków, wielu przedsiębiorców woli zapraszać do pracy Ukraińców, z racji tego, że mogą im płacić mniejsze pensje.„Jako Polacy, mieszkańcy województwa łódzkiego chcemy zgłosić swój sprzeciw wobec polityki proukraińskiej oraz wszystkich negatywnych przemian dla narodu polskiego, które się z nią łączą” – stwierdził przemawiający na końcowym wiecu działacz ONR – „Od dłuższego czasu obserwujemy napływ obywateli Ukrainy do naszego kraju. Obserwujemy, jak ta masowa imigracja wpływa na polską niezależność, jak dewastuje polską gospodarkę, jak doprowadza do zubożenia naszych rodaków. Polska praca w polskich rękach”.

Od 2015 roku doszło do skokowego wzrostu napływu ukraińskich imigrantów w Polsce. W zeszłym roku na podstawie oświadczeń pracodawców o chęci zatrudnienia obcokrajowca, w Polsce pojawiło się 1,3 miliona Ukraińców. Nie jest znana skala liczbowa Ukraińców pracujących w Polsce nielegalnie, ale jest ona oceniana jako znaczna, w związku ze zniesienie wiz dla obywateli Ukrainy przez Unię Europejską, w czerwcu tego roku. Według cząstkowych danych z roku bieżącego, obecnie w Polsce jest jeszcze więcej imigrantów zarobkowych z Ukrainy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zgodnie z danymi raportu Narodowego Banku Polskiego z 2015 roku, Ukraińcy w poszczególnych branżach zarabiali wyraźnie mniej od rodzimy pracowników. Według części ekspertów, może to prowadzić do duszenia wzrostu płac w Polsce. Według danych Eurostatu, Polka już w tej chwili jest na trzecim miejscu od końca pod względem udziału wartości płac w ogólnej wartości PKB.

Czytaj także: Ukraińskie zagrożenie – źródła i skutki imigracji zarobkowej

radomsko.naszemiasto.pl/kresy.pl

Tagi: , , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz