Lokalna struktura Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizowała w Radomsku, w województwie łódzkim manifestację przeciw masowej imigracji zarobkowej z Ukrainy.

Oenerowcy maszerowali przez 46-tysięczne Radomsko w niedzielę. Ich marsz zgromadził prawie sto osób. “Radomsko miastem narodowym”, “Chcemy repatrianta a nie imigranta”, “Młody Polak emigruje, Ukraińców szef przyjmuje” – lokalny portal radomsko.naszemiasto.pl cytuje hasła cytowane przez narodowców. Wiec kończący manifestację odbywał się pod gmachem urzędu miejskiego. Narodowcy twierdzą, że mimo, iż w mieście nie brakuje chętnych do pracy Polaków, wielu przedsiębiorców woli zapraszać do pracy Ukraińców, z racji tego, że mogą im płacić mniejsze pensje.

“Jako Polacy, mieszkańcy województwa łódzkiego chcemy zgłosić swój sprzeciw wobec polityki proukraińskiej oraz wszystkich negatywnych przemian dla narodu polskiego, które się z nią łączą” – stwierdził przemawiający na końcowym wiecu działacz ONR – “Od dłuższego czasu obserwujemy napływ obywateli Ukrainy do naszego kraju. Obserwujemy, jak ta masowa imigracja wpływa na polską niezależność, jak dewastuje polską gospodarkę, jak doprowadza do zubożenia naszych rodaków. Polska praca w polskich rękach”.

Od 2015 roku doszło do skokowego wzrostu napływu ukraińskich imigrantów w Polsce. W zeszłym roku na podstawie oświadczeń pracodawców o chęci zatrudnienia obcokrajowca, w Polsce pojawiło się 1,3 miliona Ukraińców. Nie jest znana skala liczbowa Ukraińców pracujących w Polsce nielegalnie, ale jest ona oceniana jako znaczna, w związku ze zniesienie wiz dla obywateli Ukrainy przez Unię Europejską, w czerwcu tego roku. Według cząstkowych danych z roku bieżącego, obecnie w Polsce jest jeszcze więcej imigrantów zarobkowych z Ukrainy.

Zgodnie z danymi raportu Narodowego Banku Polskiego z 2015 roku, Ukraińcy w poszczególnych branżach zarabiali wyraźnie mniej od rodzimy pracowników. Według części ekspertów, może to prowadzić do duszenia wzrostu płac w Polsce. Według danych Eurostatu, Polka już w tej chwili jest na trzecim miejscu od końca pod względem udziału wartości płac w ogólnej wartości PKB.

Czytaj także: Ukraińskie zagrożenie – źródła i skutki imigracji zarobkowej

radomsko.naszemiasto.pl/kresy.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

    • bob
     bob :

     @jaro7 może Ci się wydawać że żyjesz na planecie Polska ale tak nie jest trzeba utrzymywać poprawne stosunki z innymi państwami a zagłosuje na KUKIZ15 jedna partia mówiąca rozsądnie w tym temacie

     • jaro7
      jaro7 :

      @bob Ale dlaczego mam utrzymywać “poprawne” stosunki z upaina i żmudzią? To dla nas jakiś potężny rynek zbytu,cenny sojusznik,państwa które nas lubią,dbaja o naszych rodaków?Po ch.j mi dobre stosunki z ANTYPOLSKIMI państwami?Do NICZEGO te dwa koszmarki nam nie potrzebne.