Cimanouska chce reprezentować Polskę

W wywiadzie dla rosyjskiej telewizji RBK białoruska lekkoatletka Kryscina Cimanouska wyraziła zamiar reprezentowania polskich barw.

Cimanouska powiedziała w wyemitowanym w czwartek wywiadzie, że postanowiła zostać w Polsce i ubiegać się o polskie obywatelstwo sportowe. Sprinterka zaznaczyła, że będzie wnioskować o skrócenie karencji, która standardowo w takich wypadkach trwa trzy lata.

Sportsmenka odniosła się do wyników, które uzyskała w niedzielnym Memoriale Wiesława Maniaka w Szczecinie. Cimanouska w sprintach na 100 i 200 metrów zajęła trzecie pozycje. Białorusinka uznała te wyniki za dobre wziąwszy pod uwagę, że miała dwutygodniową przerwę w treningach i był to jej pierwszy start po igrzyskach olimpijskich. W Szczecinie Cimanouska startowała w barwach Białorusi.

Kryscina Cimanouska nie chciała ujawnić swojego miejsca pobytu. Przyznała jedynie, że przebywa w Warszawie i znajduje się pod ochroną polskich służb. Dodawała, że czuje się bezpiecznie.

Decyzji ubiegania się o prawo reprezentowania polskich barw pogratulował Cimanouskiej na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych RP Marcin Przydacz.

Jak podawaliśmy, podczas igrzysk w Tokio Kryscina Cimanouska skrytykowała swoich trenerów za domniemane zaniedbania. Później ogłosiła, że z powodu krytyki sztabu trenerskiego usiłowano zmusić ją do powrotu do kraju. Udało się jej pozbyć „opiekunów” na lotnisku w Haneda, gdzie została zawieziona. Dzień później biegaczka weszła do polskiej ambasady w Tokio. Polska przyznała jej wizę humanitarną i drugą dla męża, aby do niej dołączył. 4 sierpnia Cimanouska przybyła do Polski, gdzie przyznano jej sportowe stypendium.

Kresy.pl / sportrbc.ru / sportowefakty.wp.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply