Bliski współpracownik prezesa PiS Joachim Brudziński zapowiedział rychły powrót Jarosława Kaczyńskiego do normalnej politycznej aktywności.

Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i jeden z najbardziej zaufanych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego był w środę gościem programu „Jeden na jeden” w TVN24. Rozmowę zaczął od „złej informacji” dla tych, którzy życzą prezesowi Prawa i Sprawiedliwości szybkiego przejścia na polityczną emeryturę, bądź rozpuszczają „wyjątkowo paskudne, nieprawdziwe, kłamliwe, załgane informacje na temat [jego] stanu zdrowia”. Według Brudzińskiego Jarosław Kaczyński ma jedynie przejściowe problemy z kolanem i wszyscy, którzy oczekują jego odejścia, „muszą uzbroić się w długą, i to bardzo długą cierpliwość”.

Otóż mogę powiedzieć tylko tyle: Jarosław Kaczyński rzeczywiście ma problem z kolanem, to kolano go boli. Pracują nad tym kolanem wybitni ortopedzi. Ale na polityczną emeryturę się nie wybiera. – mówił Brudziński dodając, że leczenie kolana Kaczyńskiego wkrótce się zakończy i wróci on do normalnej aktywności. Polityk PiS zaznaczył, że na chwilę obecną nie ma mowy o leczeniu operacyjnym, „ale oczywiście w takich sytuacjach będą decydowali lekarze”.

Według Brudzińskiego kłopoty zdrowotne nie przeszkadzają Jarosławowi Kaczyńskiemu w zajmowaniu się sprawami partyjnymi. – Jarosław Kaczyński ma pełną kontrolę nad tym, co się dzieje w partii. Jesteśmy w ciągłym kontakcie. – zapewniał minister.

Joachim Brudziński przypomniał, że Jarosław Kaczyński w przeszłości odbywał bardzo intensywne piesze wycieczki wraz ze swoim bratem, Lechem. – Każdy, kto kiedyś próbował nadążyć za Jarosławem Kaczyńskim, miał z tym problem. W najlepszym wypadku dostawał tylko zadyszki. – mówił Brudziński.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Kaczyński zapowiedział przejście na emeryturę

Kresy.pl / tvn24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz