Braun o PiS: zawsze będą małymi oszustami

Falę komentarzy wywołała sytuacja z nocnego głosowania w Sejmie w sprawie wyboru nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa. Głos zabrał także poseł Konfederacji nazywając obóz władzy „małymi oszustami” i „małymi krętaczami”.

Jak pisaliśmy, głosowanie ws. wyboru członków KRS zostało anulowane przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek, a następnie powtórzone. Wcześniej jedna z posłanek PiS podeszła do niej i powiedziała: „Trzeba anulować, bo my przegramy”. W powtórzonym głosowaniu nowymi członkami KRS zostali posłowie PiS: Marek Ast, Arkadiusz Mularczyk, Bartosz Kownacki i Kazimierz Smoliński.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W Radiu Plus kontrowersje wokół głosowania skomentował Grzegorz Braun. Według niego sytuacja była „żenująca” dla „każdego dorosłego, aspirującego do powagi należnej Wysokiej Izbie człowieka”.

„Obóz władzy, który ma pełnię władzy, owszem, z pewnym dość wąskim marginesem, ale robi co chce, nie jest w stanie organicznie się przymusić do tego, żeby przestrzegać nawet własnych zasad. Nie są w stanie tego zrobić” – mówił poseł Konfederacji. „Mają siłę, ale jednocześnie zawsze będą małymi oszustami, małymi krętaczami. I to jest smutne.” – dodawał.

Jak podaje Radio Zet, Koalicja Obywatelska domaga się odwołania marszałek Witek wskazując, że anulowanie głosowania nie miało podstaw w regulaminie Sejmu. „Nie może być tak, że przejdziemy do porządku dziennego nad łamaniem prawa, nad łamaniem zasad parlamentaryzmu, nad tym, że większość rządząca w razie niepowodzenia głosowania może po prostu takie głosowanie anulować” – mówił szef klubu PO Borys Budka.

Budka nie wykluczał również, że doszło do złamania kodeksu karnego. „Mogło dojść do fałszerstwa, podania innych wyników niż w rzeczywistości” – twierdził parlamentarzysta.

Jak wcześniej pisaliśmy, politycy Lewicy zapowiedzieli, że złożą zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Kresy.pl / dorzeczy.pl / radiozet.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz